Dost sosyal bilimler akademisi sezonu açıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Dost sosyal bilimler akademisi sezonu açıyor!
30.10.2019 12:25:23

 

Dost sosyal bilimler akademisi sezonu açıyor!

Samsun’da altı yılı aşkın süredir “sivil akademi” olarak eğitimlerini sürdüren Dost Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin (DOSTDER), Dost Sosyal Bilimler Akademisi 2018-2019 Eğitim Dönemi programları için son başvuru tarihini 1 Kasım 2019 olarak açıkladı.

Lisans ve lisansüstü düzeyinde öğrencilerle eğitime devam eden Dost Sosyal Bilimler Akademisi; 2 Kasım 2019 günü yapılacak mülakatlarla öğrenci seçimlerini yaparak, 9 Kasım 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek açılış dersinin ardından, 2019-2020 Eğitim Dönemi derslerine başlayacak.

Başvurular dernek merkezinden yapılabildiği gibi www.dostderakademi.com ve www.dostder.org.tr adreslerinden online olarak da yapılabiliyor.

Dost Sosyal Bilimler Akademisi Hakkında

Dost Sosyal Bilimler Akademisi; 2013-2014 eğitim sezonundan itibaren, mülakat ile seçilen lisans ve lisansüstü düzeyi öğrencileriyle, Tarih, Sosyoloji, İslami İlimler, Hukuk ve Siyaset, Davranış Bilimleri, Edebiyat, Felsefe ve İktisat disiplinlerini içeren sekiz ana başlıkta eğitimler yapmıştır. 2017-2018 eğitim yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak yürütülen “ ‘Beş Şehir’in Peşinde Yazarlık Okulu” projesi kapsamında, Ahmet Hamdi Tanpınar merkezli gelenek, şehir ve modernizm okumaları gerçekleştirilmiştir.

2018-2019 eğitim döneminden itibaren değişen sosyoloji, ihtiyaç ve ilgiler göz önünde bulundurularak, İnsanlık Tarihi, Çağdaş Küresel Medeniyet, Kavram Sosyolojisi, Düşünce Tarihi, İslam Düşüncesine Giriş ve Antropoloji Okumaları başlıklarını içeren, altı ana seminer ile, her dönem için, öğrencilerin tercihleriyle yöneleceği, daha derin ve kapsamlı okuma ve yazma faaliyetlerini içeren iki atölye dersi işlenmektedir.

Dost Sosyal Bilimler Akademisi DOSTDER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert