DSP İlkadım Adayı Murat Falcıoğlu: İlkadım'da Sol Oylar Sağa Gitmesin!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
DSP İlkadım Adayı Murat Falcıoğlu: İlkadım'da Sol Oylar Sağa Gitmesin!
08.03.2019 13:54:43

 

DSP İlkadım Adayı Murat Falcıoğlu: İlkadım'da Sol Oylar Sağa Gitmesin!

​Samsun'da Demokratik Sol Parti(DSP) İlkadım Belediye Başkan adayı Murat Falcıoğlu, "Solcuysanız sol partiye oy verin. Sol oylar sağa gitmesin" açıklaması yaptı.

Samsun'da Demokratik Sol Parti DSP İlkadım Belediye Başkan adayı Murat Falcıoğlu, sol oylara talip olduklarını açıklayarak, "İlkadım'da sol oylar sağa gitmesin" dedi.

DSP'nin Samsun'da İlkadım Belediye Başkan adayı olan Murat Falcıoğlu, açıklamalarda bulundu. 

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi için aday çıkartan tek sol parti olduklarını belirten Murat Falcıoğlu, haber55 internet televizyonu kanalına yaptığı açıklamada,  " Türkiye genelinde seçime katılmamız eleştirildi. A partisinin oylarını bölüyorsunuz, b partisini destek amaçlı mı çıktınız gibi söylemler oldu. Bizim geçen sene seçime girememizin nedeni, İYi Partinin seçimlere girmesiydi. Sağolsun CHP, 15 milletvekilini İYi Parti'ye verdi. İYİ Parti'yi seçimlere soktular. Bizim seçimlere girememizin nedeni buydu. Biz sosyal demokratız. Bizim liderimiz sonradan açılmayan CHP'de genel başkanlık yaptı. DSP, 1985 yılından beri gerçek CHP'lilerin bir arada olduğu bir partidir. Ben CHP'lileri küçümsemek için bunu söylemiyorum. Bir insan sosyal demokrat ise Atatürkçü ise, bu millete bu bakış açısı ile bakmak zorundadır. Solcu arkadaşlara şöyle sesleniyorum. DSP bugün çok küçük görülebilir ama Türkiye'de ki tek sosyal partidir, Atatürk ilke ve inkılaplarından taviz vermeyen bir partidir. Ben kendine solcuyum, sosyal demokratım diyen herkesin oyuna talibim. Solcu iseniz İlkadım'da sol partiye oy verin" dedi.

SamsunKentHaber

DSP İlkadım Murat Falcıoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER