E-Atık Topla Geleceğini Koru Projesine Başkandan Tam Not
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
E-Atık Topla Geleceğini Koru Projesine Başkandan Tam Not
27.02.2019 10:30:36

 

E-Atık Topla Geleceğini Koru Projesine Başkandan Tam Not

Bafra her kademesi ile sıfır atık ve geri dönüşüme sahip çıkıyor. Özellikle ilçede bulunan okullar, hayata geçirdikleri farklı projelerle alkış topluyorlar.

E-atık Topla, Geleceğini Koru’ projesi ile elektronik çöplerin geri dönüşümüne dikkat çeken Bafra Anadolu Lisesi öğrencileri, İlçede sıfır atık çalışmalarına olan hassasiyeti ile bilinen Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ı ziyaret etti.

E-atık Topla, Geleceğini Koru’ projesi hızla ilerleyen teknolojik gelişmelerin beraberinde getirdiği çığ gibi büyüyen elektronik çöplüklere ve bunların geri dönüşümüne dikkat çekmekte.

Proje dâhilinde Öğrenciler elektronik atıkların çevreye verdikleri zararları araştıracak ve zararları en aza indirmenin yollarını araştıracaklar. Her katılımcı ortak öğrencilerin elektronik toplamasını sağlayacak. Bu atıklar ilk elden kontrollü bir şekilde dönüştürülebilecek olanları belirleyip ayıracaklar.

Proje ile öğrenciler teknoloji ile gelen sorunları anlayacak, ekolojik bilincini geliştirerek doğanın bir parçası olduğumuzun daha belirgin olarak anlaşılması sağlanacak.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ziyarette projeyi hayata geçiren Bafra Anadolu Lisesi öğrencilerine ve öğretmenlerine teşekkür ederek, “Ekolojik benlik bilinci geliştirerek doğanın bir parçası olduğumuzu anlatma gayreti ile bu projeyi hayata geçiren öğrencilerimizi, öğretmenlerini ve okul idarecilerimizi tebrik ediyorum.” Dedi.

E-atık Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç sıfır atık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER