Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi Düzenlendi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi Düzenlendi
13.11.2017 11:38:46

 

Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi Düzenlendi

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü arasında düzenlenen protokol gereği Samsun ilinde görev yapan 20 ebeye “Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi” düzenlendi.

TKHK Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığının koordinatörlüğünde Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde 30 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında, 5 gün teorik ve 5 gün uygulamalı olarak 10 gün süreyle gerçekleştirilen eğitimde katılımcılara; ebelik mesleğinin önemi, ebelik mesleğinin felsefesi, etik yaklaşımlar, normal doğumun anne ve bebeğin sağlığına katkıları, doğum eylemi, doğum eyleminde ebenin rolü, ebelik uygulamaları, doğum sırasında nefes ve beden egzersizleri, doğum pozisyonları, doğum sonrası bakım hakkında bilgi verildi.

OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik ve Hemşirelik Bölümü öğretim görevlileriyle, Kadın Doğum Hastanesinde görev yapan Kadın Doğum Uzmanları tarafından verilen eğitimin ardından Genel Sekreter Prof.Dr. Süleyman Sırrı KILIÇ, Mali Hizmetler Başkanı Sadi ERGİN ve yöneticiler tarafından ebelere katılım belgesi verildi.

Samsun Kadın Doğum OMÜ Sağlık Bilimleri Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Kamu Hastaneleri Birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert