Ecdada Mektup
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ecdada Mektup
03.09.2017 09:00:00

 

Ecdada Mektup

Ey Kutlu Ecdat,

En başta sizin torununuz olduğum için gurur duyuyorum. Bu vatan toprağının bir karışını düşmana vermemek için, imanını korumak için, şehadet şerbetini içen yüz binlerin evladı olduğum için kıvanç duyuyorum.

Semada dalgalanan ay yıldızın ayaklar altına alınmaması için canını bir an duraksamadan feda eden asil ve yüce yürekli atam!

Çanakkale’de, Maraş’ta, Erzurum’da, İzmir’de her biri birer kurtuluş destanı olan tarihi yazan ecdat; senin karşında yedi düvelin en güçlü orduları olsa da o haddini bilmezlerin üstüne aslanlar gibi yürüyen, sinesini vatana siper eden, bu toprakları kanlarıyla yıkayan, tarihe ve dünyaya bu toprakların hep Müslüman vatanı olacağını ilan eden kahramanlar…

Batı’da Viyana’nın kapılarını zangırdatan, iki saat gibi kısa bir sürede haçlıları yerle bir eden ve zaferle sonuçlandıran, Doğu’da Hindistan’a kadar uzanmış topraklara sahip adaletiyle şefkatiyle adını cihana duyurmuş ecdat. Alparslan’la vatanımız Anadolu’ya kapı aralayan, Osman Gazi’yle bir beyliği bir cihan devleti haline getiren yiğitler, Fatih Sultan Mehmet Han ile İstanbul’u fetheden ve çağ kapatıp çağ açan büyük ecdat.

Birinci Dünya Savaş’ında her cephede savaşırken Çanakkale’de destanın destanı yazmış olan ecdat, sen orada sadece Türkiye’nin geleceğini değil aynı zamanda İslam dünyasının kaderi olmuş ve yine ak yüzümüzle çıkmayı başarmış bu destan öyle bir destan ki havadan yağmur gibi yağan kurşunlarla İslam sancağı savaşmıştır. Boğazdan akın akın geçmeye çalışan gemilere “Çanakkale geçilmez” diyen şehidim.

Kurtuluş Savaşı, tam bir topyekûn bir diriliş mücadelesidir. İslamın dünya üzerinde ilelebet var olacağını bütün gücüyle dünyaya haykırmıştır. İslam sancağını hiçbir sancağın ulaşamayacağa ama sadece İslam için var olmuş ve yine hak ettiği masmavi o güzelim semalara ulaştırmıştır.

Kurulan yeni Türk devleti küllerinden doğmayı bilen bir millet olduğunun altını çok net çizmiştir ve bütün cihana damgasını vurmuştur. Çağa yön veren bir devlet kurmuş olan ecdadım, dört mevsimin yaşandığı cennet vatanımda her türlü şarta hazır olacak ve ecdadını tanıyarak gelişen bir gençlik ile büyümeye devam edecek, yüzyılımıza ve gelecek yüzyıllara damgasını vuracak gençler olacağız. Sözümüz sözünüz, ahdimiz ahdinizdir…

Tarihiyle, atasıyla, vatanıyla kendi özünü bilen ve nasıl ilerlemesi gerektiğini en güzel şekilde öğrenmiş olan gençleriniz bu cennet vatanı ve al sancağını koruyacak ve ilelebet geliştirecek kendi atasını, anasını, vatanını, milletini, bilen bir gençlik bıraktığı için ecdadıma en büyük saygılarımı sunuyor ve bize kendimizi buldurduğu için minnetlerimi sunarım.

Burak Kamalak / Diriliş Postası

Türk devleti cennet Osman Gazi şehadet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert