Eğitim Bir- Sen 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Demir: Çalışanlarımızın özlük haklarını savunuyoruz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Eğitim Bir- Sen 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Demir: Çalışanlarımızın özlük haklarını savunuyoruz!
19.01.2019 09:38:27

 

Eğitim Bir- Sen 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Demir: Çalışanlarımızın özlük haklarını savunuyoruz!

Eğitim Bir Sen Samsun Şube Başkanı Tevfik Demir '' Çocuklarımızı Karne Üzerinden Değerlendirmeyelim''

Kadından Al Haberi Birbirinden Değeli İsimleri Konuk Etmeye Devam Ediyor.

Kadından Al Haberi Genel Yayın Yönetmeni Dilek Öztürk'ün konuğu olan Eğitim Bir Sen Samsun Şube Başkanı Tevfik Demir karne alınarak sömestri tatilinin başlaması ve eğitim öğretime ara verilmesi sebebi ile öğrencilerin ve velilerin bu dönemi nasıl değerlendirmeleri konusuna değindi.

Özellikle karne alan öğrencilerin velilerine seslenen Demir karne üzerinden asla ve asla çocuklarını değerlendirmemeleri gerektiğini, okullarda verilen karnelerin çocuklarımızı çok yansıttığını düşünmediğini,  çocuklarımızın zayıf not ya da yüksek not alması durumunda onlara davranışlarımızın bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, başarısız çocuklarımızı dışlarsak itersek onları okuldan ve aileden koparmış oluruz ve çocuklarımız her türlü zararlı yollara teşvik etmiş oluruz.

Karnedeki notlara bakarak değil insani olarak değerlendirme yaparsak bir çocuk hem terbiyeli hem derslerinde başarılı hem de ahlaki yönden başaralı olur,  çocuklarımıza yeterli eğitimi terbiyeyi sevgiyi saygıyı veremezsek alınan karne ne kadar iyi yada kötü olduğuna bakılmamalı yani eğitim ve öğretimi bir arada tutmak karneyi de bunun üzerinden değerlendirmemek lazımdır” dedi

DÜNDEN BUGÜNE EĞİTİM...

Geçmiş yıllardaki eğitim sistemi ile günümüz eğitim sisteminin değerlendirmesini yapan Eğitimci Tevfik Demir dünden bügüne eğitimin arasında gözle görülür ve yaşanır bir fark olduğunu belirterek, “30 yıllık eğitimciyim 80, 85 kişilik sınıflara girdim, sınıflarda bir sırada 3 er öğrencinin oturduğu ekonomik şartların elverişli olmadığı, okula geliş gidişlerin çok zor sağlandığı okullarda hocaların azlığı, maddi imkânsızlıklar derken gerçekten çok zor şartlarda eğitim almaya ve vermeye çalışan bir dönmeden şimdi ise sınıfların 20 veya 25 kişilik öğrenci sayısında düşürüldüğü, her sınıfta bilgisayar ve projeksiyonların olduğu, okulların imkanlarının genişletildiği, her dersten fazlasıyla öğretmenlerin bulunduğu ve tüm teknolojik imkanların sahip okunulduğu bir dönemi yaşıyoruz” dedi.

Demir şöyle devam etti;

“Daha düne kadar bütün bu zorluklarla mücadele ederken artık tüm imkanlar elimizin altında fakat nicel olarak gelişmelerimiz arttıkça nitel olarak bir sıkıntı var sorumsuzluk başladı, umursuzluk başladı. Saygısızlık başladı.  Tabi bunu genellemek mümkün değil önceden öğrenciye ödev verilirdi onu kütüphaneden araştırıp bulup yapardı.

Şimdi ise internetten çıktısını alıp getiriyor yani artık kitap okuyan öğrencilerimizin bile sayıları azaldı, bazı veliler çocuklarımız akademik başarıları için mücadele ederken bazı velilerimiz ise çalışan anne ve baba oldukları için sabahtan akşama kadar maalesef çocuklarına yeteri kadar ilgili olamıyorlar, çocukların üzerinde bazı velilerimiz ve öğretmenlerimiz çok ciddi sorumluluk içerinde çocuklarımıza sahip çıkarken diğer taraftan bir bazı veli ve öğretmenlerimiz ise çocuklar konusunda çok sorumsuz olduklarını görmekteyiz”

ÇALIŞANLARIMIZIN ÖZLÜK HAKLARINI SAVUNUYORUZ

Eğitimci kimliğinin yanı sıra Eğitim Bir Sen Samsun Şube Başkanı olarak Hizmet Sunan Tevfik Demir sendikalarının çalışmaları ve işleyişi hakkında bilgiler vererek Akademik faaliyetlerimiz, çeşitli kültürel etkinlikler faaliyetlerimiz devam ediyor çalışanlarımızın özlük hakları ile ilgili sendikamız ile görüşüyoruz. Ankara ile görüşüyoruz. Her ne kadar sorunlarımız olsa da devletimizin yanındayız, milletimizin yanındayız, ülkemizin içerisinde bulunduğu şartları da biliyoruz memurlarımız aldıkları paraları iç piyasaya harcadıkları için zinciri çalıştırıyor. Memurlara verilen zam çok yetersiz. Bizim işçimiz memurumuzun maaşı az diye kızgınlığı küskünlüğü olmuştur ama hiç bir zaman yakmaya yıkmaya bozguna uğratmayı düşünmedik düşünmeyiz de.”

Haber: Dilek ÖZTÜRK

Eğitim Bir Sen Samsun ı Tevfik Demir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER