Elektronik sigara nedir ve nasıl kullanılır?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Elektronik sigara nedir ve nasıl kullanılır?
21.01.2018 11:46:02

 

Elektronik sigara nedir ve nasıl kullanılır?

Elektronik sigara nedir sorusunu cevaplandırmadan önce, sigaranın insan hayatında neden olduğu zararlar bilinmesine rağmen; sigara kullanımı her geçen gün artış göstermektedir.

Sigarayı bırakmak isteyen kişilerde, farklı bahaneler sayesinde sağlıklarını tehlikeye atmaya devam ediyor. İşte sigarayı bırakmak istiyor ve bulduğunuz bahaneler ile vazgeçemiyorsanız '' elektronik sigara'' denilen, sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak pille çalışan ve duman çıkarmayan vaporesso revenger sigarayı tavsiye edilmektedir.

Sigarayı bırakmaya yardım eden elektronik sigara, sigara gibi duman çıkarmak yerine bol buhar vererek sigara içtiğiniz izlenimi yaratırken, kötü kokulara neden olmaz. En önemlisi de elektronik sigarada, normal sigaradaki nikotin dışında hiç bir zararlı madde bulunmamaktadır. Nikotinin olup olmaması da kullanan kişinin seçtiği, elektronik sigara likit özelliğine göre değişir.

Elektronik Sigara Nasıl Çalışır?

Sigara içindeki tütünün yakılması ile duman çıkarmaya başlar ve içe çekildiği zaman da nikotin bulunan duman direk akciğerlere iletilir. Fakat elektronik sigarada bu tütün yanma olayı gerçekleşmez. Elektronik sigara üç bölümden oluşur:

  • Pil: Şarj edilebilir piller kullanılır ve bu piller likit konulan tanklara bağlıdır.
  • Tank: Kullanıcının isteğine bağlı olarak nikotinli aromalı likit koyduğu bölümdür. Bu tümüyle isteğe bağlıdır ve bu tanka sigaranın izmarit işlevini gören ağızlık yani drip tip parçası takılarak, elektronik sigara oradan ağza alınarak çekilir.
  • Atomizer: Elektronik sigaranın ısınmasını sağlayan ve buhara neden olan bölümdür. Elektronik sigaranın en bölümü bölümüdür.

Vaporesso elektronik sigaralarda kullanılan likit için tanklarında kullanılan bir madde vardır ve Nbase denilen bu madde elektronik sigaraların tanklarına konulan saf su ve gliserinden oluşan bir bileşendir. İstenirse aromalar katılarak, farklı elektronik sigara likitleri elde edilebilir.

Elektronik Sigaranın Sağlık Açısından Yararları Nelerdir?

Sigara gibi sağlığa zararlı bir maddeden kurtulamaya yardımcı olan vaporesso swag elektronik sigaranın, süreçte sağladığı faydalar oldukça fazladır.

  • Sigara gibi kanserojen maddeler içermez ve çevreye karbon monoksit gibi gazların yayılmasını engeller.
  • Ateş gibi riskli durumlar söz konusu olmadığı için yangın riski yoktur.
  • Taşınırken yer kaplamaz ve görüntü olarak estetiktir.
  • Çevremizde sigara içmeyen sevdiklerimize zarar vermez. Pasif içici olmaktan kurtarır.

Vaporesso elektronik sigara, kırmızıdan maviye farklı renk seçenekleri ile hem sağlığınızı korurken hem de göz zevkinize hitap etmektedir. Kullanım sırasında da nikotin miktarının zamanla azaltılması hatta sıfıra indirilmesi, sigarayı bırakma konusunda yardımcı olacağı unutulmamalıdır.

elektronik sigara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert