Emlak Sektöründe Dijital Devrim
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Emlak Sektöründe Dijital Devrim
02.05.2019 14:39:19

 

Emlak Sektöründe Dijital Devrim

Akıllı teknolojiler, nesnelerin interneti gibi kavramların gündelik hayatta kapladıkları yer artmaya devam ederken, bu teknolojilerin cevap verdikleri ihtiyaçların alanı da genişliyor. Emlak sektörü de dijitalleşmeden en çok etkilenen alanlardan biri olarak öne çıkıyor.

Emlak sektöründe yaşanan dijitalleşmenin son dönemdeki artış gösteren hızına dikkat çeken Emlak Pazarlama Direktörü Yusuf Mert Yılmaz, “2019’da emlak sektöründe yaşanan dijital dönüşüm en üst seviyeye çıkacak. Goldman Sachs yatırımı sonrasında bünyemize kattığımız, veri analiz şirketi Innobil ile teknoloji gücümüzü artırdık, satın alma sonrasında 14 kişilik Innobil kadrosu ekibimize katıldı. Önümüzdeki dönemde iş ortaklarımıza ‘emlak sektöründe dijitalleşme’ üzerine bir dizi eğitim vereceğiz.İş ortaklarımızın Emlak üzerinden elde ettikleri gelirleri artırmak ve kullanıcılarımızın aradıkları eve daha hızlı ve kolay ulaşmalarını sağlamak için ürün geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Sektörde ilkleri gerçekleştirmeye devam ettiklerini vurgulayan Yılmaz, “Kısa süre önce iş ortaklarımızın “satılık konut” kategorisindeki ilanlarını 6 kıtaya, toplam 60 ülkeden ve 17 milyondan fazla potansiyel alıcıya ücretsiz olarak ulaştırmaya başladık. Potansiyel alıcıları hedeflediğimiz kampanyalarımızla iş ortaklarımızın ilanlarına yüzde 52 daha fazla ziyaret göndermeye başladık ayrıca “Turbo” kullanılan ilanların görüntülenme sayısını da 3 kat artırdık. Bugün, 5.000 iş ortağımızın kullandığı, çok yakında tüm iş ortaklarımıza açılacak olan ‘Yeni İlan Verme’ sayfamızla iş ortaklarımız ilanlarını sadece birkaç dakika içerisinde verebilecek” diyor.

Emlak sektöründe dijital pazarlamanın önemi artıyor

Emlak sektöründe dijital pazarlama yatırımlarının her geçen gün daha da önem kazandığını vurgulayan Yusuf Mert Yılmaz, “Tüketiciler olarak hayatımızdaki en büyük kararlardan biri olan emlak arayışı da dijitale taşınmış durumda. Türkiye’deki emlak aramalarının %92’si arama motorlarında başlıyor. Bu aramaların %60’ından fazlası mobil telefonlardan geliyor” dedi.

Dijital pazarlamaya, ürüne ve teknolojiye çok ciddi bir yatırım yaptıklarını vurgulayan Yılmaz, “Müşterimiz olan emlak ofislerine ve inşaat firmalarına kaliteli ilan girme, daha fazla kişiye ilanlarını gösterebilme, gelen talepleri randevuya ve sonrasında takiple satışa döndürebilme konusunda sürekli yardımcı olmaya çalışıyoruz. Teknoloji yardımıyla her bir müşterimizin platformumuz üzerinde sağladığı başarıyı takip ediyoruz ve sıkıntı yaşadığını tespit ettiğimiz müşterilerimize birebir ulaşarak çözüm bulmaya çalışıyoruz. Sadece müşteri mutluluğu için çalışan büyük bir ekibimiz var” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Emlak Emlak Pazarlama Direktörü Yusuf Mert Yılmaz satılık konut Konut Samsun dijital pazarlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER