Erbakan Vakfı Samsun Şube Başkanı Suat Zor: Allah’ın Hiç Bir Gününe Kara Diyemeyiz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erbakan Vakfı Samsun Şube Başkanı Suat Zor: Allah’ın Hiç Bir Gününe Kara Diyemeyiz!
27.11.2017 11:23:48

 

Erbakan Vakfı Samsun Şube Başkanı Suat Zor: Allah’ın Hiç Bir Gününe Kara Diyemeyiz!

​Erbakan Vakfı Samsun Şube Başkanı Suat Zor, son günlerde bazı alışveriş merkezlerinin uygulamaya koyduğu Kara Cuma kampanyası hakkında yaptığı açıklamada, Kara Cuma’nın, özellikle ABD Merkez olmak üzere, Kanada ve İngiltere gibi ülkelerde, 1952 yılından beri kutlanan ve kapitalist ülkelerin alışverişte Nirvana’ya çıktıkları gün olduğunu belirterek;

“Alışveriş çılgınlığının yaşandığı bu gün , "Kara Cuma" olarak nitelendirilmiş olması oldukça düşündürücüdür. Oysaki Kur'an-ı Kerim’de, Cuma suresi vardır. Bu sürenin 9.ayetine baktığımızda, âdeta bu olaya karşı verilmiş bir cevap buluruz” dedi.

Zor şöyle devam etti;

" Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağırıldığı (ezan okunduğu) zaman, hemen Allah'ı anmaya koşun ve ALIŞVERİŞİ BIRAKIN. Eğer bilmiş olsanız, elbette bu, sizin için daha hayırlıdır."

Bu âyet-i Kerimede alışverişin bırakılması isteniyor.

Bu meselenin hikmet yönünü bir yana bırakarak, bizler Müslümanlar olarak, Cuma gibi bir güne kara demeyi çirkin buluyoruz.

Allah'ın her günü aydınlıktır. Hiçbir gününe " kara" diyemeyiz. Dolayısıyla pazar ve ya cumartesi günlerine de kara diyemeyiz.

Bu vesileyle Müslümanların önemli günlerinin bu şekilde adlandırılmış olmasını, ERBAKAN VAKFI olarak kınıyoruz.

Cenab-ı Hakk'ın her günün aydınlık olduğunu tekrar hatırlatarak, halkımızın bu gibi alışveriş merkezlerinde daha duyarlı olmalarını temenni ediyoruz.

Suat ZOR

ERBAKAN VAKFI SAMSUN İL BAŞKANI

Kur'an-ı Kerim Cuma suresi ​Erbakan Vakfı Samsun Suat Zor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
aylapalaoglu     2017-11-27 Bakan spor anlaşıldığı manada söylememiştir mutlaka.Bir olaya şahit oldum işye rine gitmiştim, Müşteri pazarlık yapıyordu mubarek cuma hatrına uzuz vaer dedi bakan spor sahibi aynen şunu dedi Bizim için her gün mubarek,yinede size istediğ ğin fiata vericem dedi.Srf gündem olsun diye birileri habire temcit pilavı gibi olay yap masın lütfen.Hataları kapatmakta sevaptır malumunuzca bilinir
GALERİLER
Advert