Erdoğan Çakmak: Res’en atama her şekilde de çalışana zulümdür!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erdoğan Çakmak: Res’en atama her şekilde de çalışana zulümdür!
08.07.2017 12:19:49

 

Erdoğan Çakmak: Res’en atama her şekilde de çalışana zulümdür!

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Sağlık çalışanlarına yapılan zoraki atamalar konusunda bir basın açıklaması yaptı.

Çakmak yaptığı açıklamada, “TSM’lerde PDC fazlası olan veya evde sağlık hizmetleri kapsamında Kamu hastanelerine gönderilmek istenen sağlık çalışanlarının devir işlemlerinin res’en yapıldığı ve ÇKYS sistemine düştüğü görülmüştür.

Res’en atama her ne şekilde yapılırsa, yapılsın çalışana zulümdür. Çalışana tercih hakkı verilmeden, gönüllülük esas alınmadan ben yaptım oldu denilerek yapılan bu tür atamalarının kamu yararı ile de bir alakası yoktur.

Üstelik evde bakım hizmetleri nedeniyle yapılacak devirlerde Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun söz konusu personelin gönüllülük esasına uygun olarak belirlenmesi uygun olacaktır diye talimatı varken, bunun aksini yapmak yanlıştır ve kabul edilemezdir.

Res’en atamada ne objektif bir kıstas, ne de kabul edilebilir bir kriter vardır.

Bu nedenle açık çağrı yapıyor ve res’en yapılan atamaların iptal edilmesini istiyoruz. Bu konuda gerekli başvuruları da yapacağız.

Samsun’da 100 yakın sağlık çalışanının bu şekilde mağduriyetini önlemek adına tüm girişimlerde bulunacağız ve üyelerimizin hakkını tüm platformlarda savunacağız.  Bu konuda çalışanlarımız örnek itiraz dilekçelerini şubemizden temin ederek başvuru yapabilirler. Ayrıca dava açmak isteyen çalışanlara da hukuki yardım sendikamız tarafından sağlanacaktır.

Kısacası talep eden tüm mağdurlara her türlü yardımı yapmaya hazırız. Umarız ki bu yanlıştan dönülür ve mağduriyetler sonlanır.” dedi.

Erdoğan Çakmak Türk Sağlık Sen Samsun Kamu hastaneleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert