Erdoğan Kapatılamadığını öğrenince inanamadı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erdoğan Kapatılamadığını öğrenince inanamadı
31.08.2018 10:35:30

 

Erdoğan Kapatılamadığını öğrenince inanamadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'tek ders kursu' adı altında açılan merdiven altı dershanelerin kapatılması talimatını verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı, ikinci kez kaçak dershanecilik yapan kurslara ilişkin denetim ve kapatma operasyonu başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir'in oğlu Doğan Ertuğrul Halisdemir'in sınava hazırlık için dershaneden geldiğini söylemesi üzerine merdiven altı dershaneciliğin hala devam ettiğini öğrendi.

BU KEZ KESİN KAPATIN DERSHANELERİ

Sabah'ın haberine göre; Dershanelerin yeniden ailelerin parasını sömürmeye başladığını öğrenen Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı'nı arayarak "Hani kapanmıştı bu dershaneler. Bu kez kesin kapatın bu dershaneleri" diye talimat verdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kursların kapatılması için çalışma başlattı.

KAPATILMA SÜRECİ BAŞLATILACAK

Tek ders kursu adı altında MEB'den izin alan tüm merkezlerin sınava hazırlık olarak dershanecilik yaptıkları tespit edildi. Ailelerin bu sene kurslara ücretleri ödedikleri ve öğretmenlerle sözleşme yapıldığı için MEB, gelecek yıl için ailelere bu kurslara çocuklarını göndermemeleri duyurusu yapılacak. Merkezlerle ilgili idari işlem yapılarak kapatılma süreci başlatılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı kaçak dershanecilik Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mahmut Toprak     2018-09-01 Günaydın herkeze... adamlar kaçak yada merdivenaltı yapmıyor göstere göstere hatta sosyal medyada reklamlar vererek dersanecilik yapıyor sadece adı değişik "özel öğretim kursu" falan filan. Aslına bakarsanız bütün dersaneler kapatıldı sonuçta onlar dersane değil kurs. Eğitim sistemi yanlış olduğu için bu açık her zaman var olacak. Dersaneleri kapatmanın tek yolu eğitim sistemini düzeltmektir.
GALERİLER