Erdoğan Neden Samsun Golf Sahasından Hiç Bahsetmedi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erdoğan Neden Samsun Golf Sahasından Hiç Bahsetmedi!
22.01.2019 10:39:56

 

Erdoğan Neden Samsun Golf Sahasından Hiç Bahsetmedi!

​Erdoğan Samsun’a geldiğinde yapılan o yatırımdan neden bahsetmedi?

Erdoğan hafta sonu aday tanıtımı için Samsun’a geldi. Yatırımları anlatan Erdoğan’ın Samsun’da yüksek maliyetlere inşa edilen golf sahasından bahsetmemesi dikkat çekti. Erdoğan golf sahasından neden bahsetmedi?

Samsun Golf Kulübü, Samsun eski Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı, AKP Samsun milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz döneminde faaliyete açıldı. Eski Vali Şahin, TRT Genel Müdürü olarak görev yaparken, Türkiye Golf Federasyonunun yönetiminde de yer almıştı. Samsun’a golf sahasının yapılma fikrinin Şahin tarafından öne atıldığı konuşulmuştu.

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, bugünkü köşesinde Samsun Golf Kulübü’nü yazdı. Kulübün yanlış yere yapıldığını ve işlevsiz olduğunu belirten Muratoğlu’nun aday açıklaması için Samsun’a gelen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın yatırımları sıralarken Golf Kulübü‘nden neden bahsetmediğini sorguladığı ‘Golf oynamaya cideyrum’ başlıklı yazısı şöyle:

“Hafta sonu AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Samsun’da belediye başkan adaylarını tek tek tanıttı. Yine bütün televizyon kanalları saatlerce canlı yayındaydı. Stadyum yaptıklarını anlattı. Spor salonları, yüzme havuzları, atletizm pistleri, futbol sahaları, buz pateni, kayak merkezi, tenis kortlarından bahsetti…

Süratle millet bahçeleri ve millet kıraathanelerinin yerini alacağını ifade etti. Lakin Samsun’un en güzide milyarlık yatırımı “golf sahasına” hiç değinmedi. Neden?

Türkiye’nin en büyük eksikliklerinden biri neydi? Hiç şüphesiz golf sahalarının yetersiz olması! Golf, kültürümüzün ayrılmaz bir parçası… Türkiye’nin kanayan yarası… Neyse ki bu konuda çalışmalar sürüyor. Umutlar Samsun’dan yeşeriyor. Samsun halkı, ellerinde golf sopaları, sabırsızlıkla bekledi bu anı…

Bırakın Cumhuriyet tarihinde yapılmayanların yapılmasını, adamlar dünya tarihinde yapılmayanı yaptı. Samsun’da denizi doldurup 650 dönüm büyüklüğündeki alana golf sahası açtı. Samsun halkının acil ve elzem ihtiyacını karşıladı.

Denizi doldurup oluşturulan dünyanın tek golf sahası… Muhtemelen ikincisi de olmayacak! Kim denizi doldurup golf sahası yapar ki? Türkiye’de kamu tarafından yapılan ilk golf sahası… Belediye neden golf sahası açsın ki? Zira yurt dışından Samsun’a zengin turist çekeceği söylenen tesislerde alkol satışı yasak! İsterlerse diye bari ayran yapsak.

Şahsen golf sahası olmayan bir şehir düşünemiyorum. Memleketin yarısı golf oynuyordu, diğer yarısı oynayacak saha bulamıyordu. Maliyetinin ne kadar olduğunu bilmediğimiz bu golf sahasının açılması gayet iyi oldu!

Peki, neden deniz kenarı? Golf sahası yapacak müsait alan kalmadı mı? Şöyle düşünün; oraya kamyonlarla kaya taşımaya, dolgu yapmaya gerek var mı?

Ufak bir pürüz var; Samsun dediğin hep yağmur, deniz kenarı hep rüzgâr… Yağmurda, rüzgârda golf oynanmaz. Bir yılda doğru dürüst golf oynanacak ay sayısı 3’ü bulmaz! Neresinden baksanız, günde 20 kişiye hizmet veren bu dev yatırım için Amerikalı bir firmadan müşavirlik hizmeti alındı. Sahanın içindeki dereleri, vadileri, kumsalları Amerikalı mimar yaptı. Tepeleri de Amerika’dan getirilen dozer operatörleri şekillendirdi.

İnşallah golf sahasının sonu, Samsun atletizm ısınma pisti gibi olmaz. Yaklaşık 1.1 milyon liraya maliyetli pist yapıldıktan bir süre sonra yıkıldı. “Arkeoloji ve Etnografya Müzesi” inşaatı başladı!

 

İlginçtir 1981 yılından beri Samsun’da fuar alanı içinde Arkeoloji- Etnografya Müzesi vardı. Demek talebe yetişemedi, ikincisi açıldı. Belediye yıkıp yapmaya doyamadı.

Darısı beyzbol ve kriket sahalarına… Bakalım hangi belediyeye nasip olacak bu güzide spor etkinlikleri? Sahi Erdoğan neden golf sahasından hiç bahsetmedi?”

Kaynak: Analizgazete.com

 

 

Samsun Golf Kulübü Erdoğan Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mahmut     2019-01-25 Bu yazıyı yazan arkadaş gerçekten bu işi bilmiyor. Öncelikle bu sahada yılın 9-10 ay golf oynanıyor. Antalyada Golf sezonu 6-7 aydır. Samsunda 9-10 ay. Temmuz Agustos ve Aralık Ocak ve Şubat aylarında Antalyada Golf oynanmaz. Samsun da Temmuz Agustos ve Aralık da turnuvalar vardı. Yazık. Bilmiyorsan sus bari
Sinasi noknikovic     0000-00-00 Golf aynı zamanda bir araba markası olduğundan reklam yapmamak için bahsetmedi tabiki de , bunu bilemiycek ne var ???
GALERİLER
Advert