Erdoğan: Siyaset Yalan Söyleme Sanatı Değildir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erdoğan: Siyaset Yalan Söyleme Sanatı Değildir!
24.11.2018 13:59:55

 

Erdoğan: Siyaset Yalan Söyleme Sanatı Değildir!

Siyasetin yalan söyleme sanatı olmadığını, adil yönetme sanatı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bakın hastane yatak kapasitemizi 136 bin ilaveyle 240 bine, sağlık çalışanı sayımızı 550 bin ilaveyle 920 bine, doktor sayımızı, 94 bin ilaveyle 231 bine çıkardık. Bay Kemal bunlardan haberin var mı? İnanın yoktur" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİADEXPO kapanış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu dönemde ülkemizi küresel finans krizine ve darbe girişimine rağmen yılda ortalama yüzde 5,8 oranında büyüttük" dedi.

Erdoğan, "Turizmde bu yıl rekor kırarak 40 milyon ziyaretçinin üzerine çıkıyoruz. Döviz rezervlerimiz bir dönem 130 milyar doların üzerine çıkmıştı. Başbakanlığım döneminde bunu gördük. Son dönemde epeyce dalgalanmalar olsa da 90 milyar doların üzerine şu anda çıkmış bulunuyoruz" diye konuştu.

"SİYASET YALAN SÖYLEME SANATI DEĞİLDİR"

Erdoğan, "Yeni dönemde enerjimizi kalitenin yükseltilmesine teksif ederek, evlatlarımızın zihniyle birlikte gönüllerini de doyuracak bir talim terbiye sistemini kurmanın çabası içinde olacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyaset yalan söyleme sanatı değildir. Siyaset insanları dürüstçe, adil yönetme sanatıdır. Bakın hastane yatak kapasitemizi 136 bin ilaveyle 240 bine, sağlık çalışanı sayımızı 550 bin ilaveyle 920 bine, doktor sayımızı, 94 bin ilaveyle 231 bine çıkardık. Bay Kemal bunlardan haberin var mı? İnanın yoktur. Hepsi tamamlandığında 44 bin 400 yatak kapasitesine ulaşacak şehir hastaneleriyle vatandaşlarımızı bir üst sınıfa taşıyoruz" şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Karanlık güçlerin beslediği, büyüttüğü, üzerimize saldığı ne kadar örgüt varsa hepsini de tepeledik, tepeliyoruz. Ulaştırma alanında bölünmüş yol uzunluğumuzu 20 bin 417 kilometre ilaveyle, cumhuriyet tarihinde 6 bin kilometre olan yol uzunluğunu 26 bin 518 kilometreye, otoyol uzunluğumuzu 139 kilometre ilaveyle 2753 kilometreye çıkardık" dedi.

"DÜNYA KAZAN BİZ KEPÇE MİSALİ OLARAK OALRAK DOLAŞACAĞIZ, KENDİMİZİ ANLATACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İmkanlarımızı ve potansiyelimizi yurtdışında yeteri kadar tanıtamadığımızı düşünüyorum. Ama asıl önemli olan sizlerin çabalarıdır. Çünkü iş adamları birbirinin dilinden daha iyi anlar. Bugün aramızda bundan 10, 20, 30 yıl önce elinde bir çantayla yurtdışına gidip, şu anda yüzlerce milyon dolarlık ticarete imza atan arkadaşlarımız olduğunu biliyorum. Malumunuz bizim 'gitmesek de, görmesek de o köy bizim köyümüzdür' nakaratında bir türkümüze vardır. İşte ticarette ve siyasette işler öyle olmuyor. Gitmediğiniz de, görmediğinizde, oturup konuşmadığınızda, çağırıp misafir etmediğinizde elinize hiçbir şey geçmiyor. Bunun için hep birlikte, dünya kazan biz kepçe misali olarak olarak dolaşacağız, kendimizi anlatacağız ve inşallah adım adım hedeflerimize ulaşacağız" şeklinde konuştu.

Erdoğan Siyaset
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Samsunlu     0000-00-00 Mesela Kabataş yalanı...ne kadar balık hafızalıyız görelim bakalım?hatrına başka yalanı gelen yorumlara yazsın...
İrfan Uzun     2018-11-24 Bu sözü söyleyene bak bir ayağının üstünde 16 yıldır yalan söyleyen adam söylüyor .
Vatandaş     0000-00-00 Mustafa Demiri dün öğrendiğimiz HABER siteleri neden YALANLANDI peki?
GALERİLER