Erdoğan Tok: Söz verdik, yapıyoruz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erdoğan Tok: Söz verdik, yapıyoruz
14.08.2017 13:45:30

 

Erdoğan Tok: Söz verdik, yapıyoruz

​İnşaat çalışmaları hızla devam eden Yeni Belediye Hizmet Binası şantiyesini gezen Başkan Tok, Bitirilmesi için gece gündüz çalışılan Yeni Belediye Hizmet Binası’nın 19 Mayıs’a yetiştirileceğini söyledi.

Kıran Mahallesi Ulugazi TOKİ Konutları önünde 11 dönümlük alan üzerinde 5 ay önce ilk hafriyat çalışmasına başlanan 65 gün önce çok görkemli ve geniş bir katlımla resmi temel atma merasimi yapılan Yeni Belediye Hizmet Binası’nın inşaatı 10 ay sonra tamamlanıyor.

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Kıran Mahallesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanı, Ulugazi TOKİ konutları önünde belediyeye ait 20 dönümlük arazide 11 dönümlük alana inşa edilen İlkadım Belediyesi yeni belediye hizmet binası şantiye alanını gezdi. İki ay önce resmi temel atma merasimi yapılan yeni belediye hizmet binası inşaat alanını gezen Başkan Erdoğan Tok, mühendislerden çalışmalarla ile ilgili bilgi aldı. 

SÖZLER TUTULUYOR

Kıran Mahallesi’nde belediyeye ait 20 dönümlük alan üzerinde 11 dönümlük arsaya yeni belediye hizmet binasını inşa ettiklerini kaydeden Başkan Tok, "Halkımıza söz verdiğimiz projeleri sırasıyla yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 65 gün önce Ramazan ayı içersinde çok geniş katlımla muhteşem bir resmi temel atma merasimi yaptık. İnşaatımız hızla ilerliyor. Yeni Belediye Hizmet Binası’na ihtiyacımız vardı. Yıllardır konuşuluyordu. Yapmak bize nasip oldu. Birçok ilden büyük nüfusa sahip 327 bin kişinin yaşadığı İlkadım ilçemizde İlkadım ve Gazi binalarında hizmet vermekteyiz. Binaların ayrı yerlerde olmasından dolayı kopukluklar yaşamaktayız. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına teknik ve idari birimleri tek çatı altında birleştireceğiz. İdari birimlerimiz İlkadım, teknik birimlerimiz ise Gazi binamızda bulunuyor. Vatandaşlarımız ve belediye personelimiz iki ayrı bina olduğundan dolayı oldukça sıkıntı yaşıyor" dedi.

DEV BİR KÜLLİYE…

Selçuklu mimarisi kullanılarak içerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu cami, meydan, çocuk kreşi, spor alanları, toplantı salonu, kafeterya, otopark ve dinlenme noktalarının olacağı alanda tam teşekküllü külliye inşa ettiklerini ifade eden Tok, “ Tam teşekküllü, içerisinde bir çok yapının bulunacağı bir külliye olarak yapılandırdığımız alanda inşa edilen yeni belediye hizmet binamızı 20 dönümlük alan içerisine 11 dönümlük alana inşa ediyoruz. Yeni belediye hizmet binamızın yanına 2 bin 600 metrekarelik bir sahaya belediye olarak camii yapıyoruz. Karşına da Kongre ve Kültür Merkezi inşa edeceğiz. İçerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu 600 cemaat kapasiteli camii, 5 bin m2'lik meydan, çocuk kreşi, spor alanları, meclis ve toplantı salonu, kafeterya, 2 katlı 800 kişilik otopark ve dinlenme alanlarının bulunduğu kampüs hüviyetindeki 20 dönümlük alandaki yapı, Beştepe Külliyesi gibi çok amaçlı hizmete alanlarına dönüşecek. Belediye binamız hem yeni görünümüne kavuşacak hem de modern ve akıllı belediyecilik kapsamına sahip olacak” diye konuştu.

İlkadım Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert