Erdoğan: Türkiye İttifakı Olarak Hareket Etmeliyiz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erdoğan: Türkiye İttifakı Olarak Hareket Etmeliyiz
18.04.2019 14:24:00

 

Erdoğan: Türkiye İttifakı Olarak Hareket Etmeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur-Sen Genel Merkez yeni hizmet binası açılışında yaptığı konuşmada, “Ülkemizin bekasını ilgilendiren meselelerde, siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyarak, 82 milyon hep birlikte ‘Türkiye İttifakı’ olarak hareket etmeliyiz. Vatandaşlarına ve kardeşlerine güven veren bir Türkiye için hep beraber elimizi taşın altına koymalıyız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen (Memur Sendikaları Konfederasyonu) Genel Merkez yeni hizmet binası açılışını yaparak, “İşin Geleceği; Tehditler ve Fırsatlar” Konferansı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, programda bir konuşma yaptı.

“TÜRKİYE SON YILLARDA ULUSLARARASI BOYUTU DA OLAN ÇOK YÖNLÜ BİR KARALAMA KAMPANYASINA MARUZ KALDI”

Türkiye’nin son yıllarda uluslararası boyutu da olan çok yönlü bir karalama kampanyasına maruz kaldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye, Filistin, Yemen, Mısır meselelerindeki ilkeli duruşumuz yanında, yükselen İslam düşmanlığı konusundaki duyarlılığımızın, ülkemiz aleyhine yürütülen bu kampanyanın asıl sebebi olduğunun farkındayız. Küresel adaletsizlikler konusunda sesimizi yükselttikçe, saldırıların da dozu artıyor” diye konuştu.

“Biz terörle mücadele ve mülteciler meselesindeki çifte standarda dikkat çektikçe aleyhimizdeki haberlerin sayısı daha da katlanıyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Milletimiz iradesine, bağımsızlığına, hak ve özgürlüklerine sahip çıktıkça eski alışkanlıklarını devam ettirmek isteyenlerin rahatsızlığı derinleşiyor” dedi.

“31 MART SEÇİMLERİ DEMOKRASİ ŞÖLENİ HAVASIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

31 Mart tarihinde Türkiye’nin, bir seçim maratonunu başarıyla tamamladığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye’de, 31 Mart Seçimleri demokrasi şöleni havasıyla gerçekleştirilmiştir. Elbette birtakım tartışmalar, birtakım görüş farklılıkları olmuştur. Ama bu durum, demokrasimizin bir kez daha başarıyla işlediği gerçeğinin teslimine engel değildir” açıklamasında bulundu.

“Ülkemizin önünde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunuyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, “82 milyon olarak bu 4,5 yıllık dönemi en verimli şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Seçim tartışmalarını geride bırakarak ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır. Dönem kızgın demiri soğutma, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleme dönemidir. Önümüzdeki 4,5 yıllık süreçte gayemiz, milletimizin refahını artırmak, güvenlik ve özgürlük dengesini koruyarak, devletimizin bekasına yönelik tehditleri bertaraf ederek Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizin bekasını ilgilendiren meselelerde, siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyarak 82 milyon hep birlikte ‘Türkiye İttifakı’ olarak hareket etmeliyiz. Vatandaşlarına ve kardeşlerine güven veren bir Türkiye için hep beraber elimizi taşın altına koymalıyız. Gençlerimizin, memurlarımızın, işçi, çiftçi, sanayici ve esnaflarımızın sorunlarını çözmek ancak bu şekilde mümkün olacaktır.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Memur-Sen Memur Sendikaları Konfederasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER