Advert
Erdoğan: türkiye’ye ihanet eden taş kesilir
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erdoğan: türkiye’ye ihanet eden taş kesilir
14.04.2017 09:34:46

 

Erdoğan: türkiye’ye ihanet eden taş kesilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ordu'da yaptığı konuşmada, “Türkiye’ye ihanet eden taş kesilir taş. Türk Milleti’ne ihanet eden taş kesilir taş. 16 Nisan’da bu halkın ahını alanlar yine taş kesilecekler ve sandığa gömülecekler hiç endişeniz olmasın” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çeşitli ziyaret ve programlara katılmak üzere Ordu’ya geldi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Evet Platformu Ordu Buluşması programına katıldı. Burada sağanak yağmur altında gerçekleştirilen programda vatandaşlara yağmurluk dağıtıldı. Miting alanın çevresi Türk Bayrakları ve afişlerle donatıldı. Konuşma yapmak üzere hazırlanan platforma çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olarak vatandaşları selamladı.


EZE EZE GELELİM

Pazar güntü herkesi sandık başına gitmeye çağıran Erdoğan, “7 Haziran'da ülkemizin zayıf düştüğünü sanıp, sırtlanlar gibi saldırdılar. Milletimizden aldığımız destek ve yetkilerimizle duruma el koyduk ve ülkemizi yeniden seçime götürdük. Yeniden istikrar sağlandı. 15 Temmuz'da tarihimizin en ağır ihaneti ile karşılaştık. Ordu'nun terörle mücadelede 17 şehidi var. Dün İstanbul'da şehit yakınlarımız ve gazilerimizle birlikteydim. Onların güçlü duruşunu gördükçe güvenim arttı. Sakın ha benim bir oyumdan ne olacak demeyin. Pazar günü herkes sandığa. Nerede akrabanız varsa arayacaksınız. Oylarını kullandılar mı soracaksın ki eze eze gelelim. Batı'ya cevap olacak tamam mı? Unutmayın bir komutan vatanı kurtarır, bir oyda yeri geldiğinde ülkenin geleceğini belirler. Onun için 16 Nisan'da tek bir oyun bile ziyan olmasına izin vermeyin” dedi.

MİLLETİN HUZURUNU KAÇIRAMAYACAKLAR

Çok büyük bir terör mücadelesi verdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “20 ayda 11 bine yakın teröristi etkisiz hale getirdik. Şu Ordu’nun dağlarında, Giresun’un dağlarında teröristlerin buralara sızma planlarını biliyorsunuz değil mi? Bunların belini kıracağız. Bunları gömüyoruz, gömeceğiz. O açtıkları çukurları Güneydoğu Anadolu bölgesinde gömdük gömüyoruz. Çünkü bu milletin huzurunu kaçıramayacaklar. Bu milleti, bu ümmeti bölemeyecekler. Ezanlarımızı susturamayacaklar. Onun için bunların üzerine gitmek ve Pazar günü bunun için oyumuzu kullanıyoruz. Sadece terör örgütleriyle değil son yıllarda ekonomide de içerden ve dışarıdan ayağımıza pek çok çelme takıldı. Bu çok yönlü saldırılar karşısında en iyi savunma hücumdur anlayışıyla kabuğumuza çekilmek yerine sahaya girmeye karar verdik. Terör örgütlerini ülkemizden kazımak için, her alanda büyük bir mücadele başlattık. Hem FETÖ’yü, hem PKK’yı hem DHKPC’yi hedef alan bu mücadelede açıkçası kimsenin gözünün yaşına bakmadık, bakmayacağız. Çünkü mesele şu veya bu şahsın meselesi değildir, mesele ülkenin ve milletin bekası meselesidir. Bu süreçte atılan her adım hukuk içinde atılmıştır. Ve bundan sonrada hukuk içinde atılmaya devam edecektir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Diğer taraftan ülkemize yönelik terör kuşatmasının merkezi haline gelen Suriye'de de önemli bir operasyon başlattık. Fırat Kalkanı Harekatı, Kurtuluş Savaşımızdan beri Kıbrıs’tan sonra ikinci defa hakkımızı, hukukumuzu kendi gücümüzle kendi askerimizle aradığımız bir operasyondur. Artık sahada olan Türkiye masaya çok daha güçlü şekilde oturma imkanına sahiptir. Hani hep sorup duruyorlar ya ana muhalefetin başındaki zat da önce diyor ki ‘Niye gitmiyorsun gidin', daha sonra da 'Orada ne işiniz vardı’ diyor. Akşam başka sabah başka. Bir yalan makinası. 16 Nisan'dan sonra ne olacak? diye sorup diyorlar ya. 16 Nisan’dan sonra Türkiye terör örgütlerine karşı ve onları kullanan güçlere karşı çok daha kararlı bir şekilde çıkabilecek. Evet mi? Türkiye artık 7 Haziran’daki gibi belirsizlik dönemlerini yaşamayacaktır” dedi.

Bu ülkenin bu milletin ahını alanların iflah olmasının mümkün olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’ye ihanet eden taş kesilir taş. Türk Milleti’ne ihanet eden taş kesilir taş. 16 Nisan’da bu halkın ahını alanlar, yine taş kesilecekler ve sandığa gömülecekler hiç endişeniz olmasın” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ONLARA ORALARDA DEVLET KURDURMAYIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu mitingindeki konuşmasında Türkiye’nin içeride ve dışarıda bir çok tehditle karşı karşıya olduğunu söyleyerek, “Biz Suriye Cerablus'a girdik, niye? Orada DEAŞ ve PYD vardı. Onları silip süpürmemiz lazımdı. Zira Gaziantep’te 53 kardeşimiz şehit edildi. Artık duramazdık. Gittik gördük ziyaret ettik, hemen döndük kararımızı verdik. Artık dedik bu operasyonu yapacağız. Özgür Suriye Ordusu ile beraber girdik. Ve DEAŞ’ı Cerablus'tan sildik attık. Oraya oranın halkını yerleştirdik. Bir taraftar da El Rai'ye girdik. El Rai’den de DEAŞ’ı attık. Ama durmadık. Dabık'a girdik. Oradan da DEAŞ'ı attık. Baktık yetmiyor. DEAŞ devam ediyor. Nerede DEAŞ El Bab, oraya da ineceğiz dedik. Ve El Bab’a indik. Alman biraz uzun sürdü, çünkü önemli bir merkezdi. Orayı da temizledik. Şu anda El Bab'da da kendi halkı var. Şimdi Münbiç'i konuşuyoruz. Kılıçdaroğlu soruyor ‘Ne işin var orada’ diyor. Ne işimizin olduğunu öğreneceksin biraz sabret. Siyaseti öğrendikten sonra bunu öğreneceksin ama çok geç olacak" dedi.

Türkiye'nin kimsenin toprağında gözünün olmadığını, ancak mağdurun, mazlumun toprağını da kendilerine teslim edeceklerini belirten Erdoğan, "Çünkü buradan bize bir tehdit var. Bu tehdidi de ortadan kaldıracağız. Onun için de şu anda gerek koalisyon güçleri, gerek Rusya, hepsi ile görüşmelerimiz devam ediyor ve bu görüşmelerle birlikte bir taraftan da yolumuza devam ediyoruz. Ne PYD'yi ne YPG'yi sınırlarımızda asla barındırmayız. Bazıları soruyor ‘Devlet kuracaklar mı? Haşa. Onlara oralarda devlet kurdurmayız. Dünya alem bilsin. Dünyada ve bölgemizde yeniden yapılanma sancılarının yaşandığı bir dönemde gözlerini ülkemize dikenler, karşılarında 80 milyon vatandaşımızı en başta da Karadenizlileri bulacak” diye konuştu. 

BUNLARIN DÜNYASINDA DAYANIŞMA YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesi Yeşilköy Havalimanı’na indiğini, üzerinden F-16'lar, helikopterler geçtiğini dile getirerek, “Havalimanında değerlendirme yapıyoruz, oradan bir tane vatandaşımız dedi ki ‘Cumhurbaşkanım az önce VIP'ten Kılıçdaroğlu geçti’. Tabi biz ne oldu ne bitti bilmiyoruz. İnanın o şekilde bir durumun olduğunu bilseydim bakışım daha farklı olurdu. Kendisini Yenikapı'ya davet ettim. Önce bana olumsuz cevap verdi. Fakat heralde daha sonra çok baskı yedi dayanamadı bu baskılara ve Cuma günü bize katılabileceğini bildirdiler. 7 Ağustos’da yaptığı konuşmayı araştırın, inceleyin, dinleyin, aradan bir hafta 10 gün geçti Yenikapı ruhunu eleştirmeye başladı. Çünkü bunun dünyasında birlik beraberlik dayanışma yok. Yenikapı ruhuna bizler Sayın Binali Yıldırm, Sayın Bahçeli hep birlikte elele verdik, bu yola yürüdük, yürüyoruz” diye konuştu.

DEVLET YÖNETMEKTEN HABERİN YOK

Kendisini dinleyenlere ‘18 maddeyi biliyorsunuz değil mi’ diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ama birileri hala bilmiyor. Birileri hala lokantaları, muhtarlıkları kapatmaktan bahsediyor. Çıkmış utanmadan sıkılmadan başkan 50 tane, 500 tane bin 500 tane başkan yardımcısı atayacak diyor. Ey Kılıçdaroğlu, biz başbakan olduğumuz zaman 36 bakan vardı, bunu 25'e indirdik, biz devlet nasıl yönetilir bunu biliriz. Ama senin bunlardan haberin yok. Denize döndüğünüz zaman bir şey görürsünüz. Göreve geldiğimizde şu Samsun-Sarp sahil yolunun yüzde 35'i bitmişti, biz geldik sahil yolunu bitirdik. Biz buyuz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Gelin bu birliğinizi bozmayın ve Batı'ya güzel bir cevap verin. Bakın bu gün Batı'nın bütün dergilerinde, gazetelerinde bu kardeşinize yine hepsi büyük bir saldırının içerisinde ama Türkçe'yi de bu arada öğrendiler, bayağı gelişme var. İsviçre Parlamento binasının önünde olanları biliyorsunuz. Bunlar Hayırcı, bunlara gereken cevabı Türkiye’den vermemiz gerekmiyor mu. Onun için Pazar günü akşam çok önemli. İnşallah Avrupa Pazar akşamı sesimizi duyacak. O zaman zaten bu ülke pek uğraşılacak bir ülke değil diyecekler. 16 Nisan'da inşallah alınacak bu neticeden sonra Türkiye eski Türkiye değilmiş bunu onlara göstereceğiz. Şu anda dinliyorlar hiç merak etmeyin. Bu muhteşem kalabalığı zaten izliyorlar şu anda. Dün Erzurumdaydım muhteşem bir katılım. Bir gün önce Şanlıurfadaydım, İzmir öyle, İstanbul öyle. Bunların hepsini izliyorlar. Ne söylediklerimizi de görüyorlar” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingin ardından Cumhurbaşkanlığına ait otobüsle Ordu Valiliğine gitti. Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı. Burada uluslararası şampiyonalarda çeşitli branşlarda dereceye giren Ordulu sporcuları altınla ödüllendirdi. Vali İrfan Balkanlıoğlu'ndan kentle ilgili brifing alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'a gitmek üzere kentten ayrıldı.

'AVRUPA’NIN YÜZÜNDEKİ MAKYAJ DÖKÜLÜYOR’

Ordu’daki programının ardından helikopterle Giresun’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Evet Platformu’ tarafından düzenlenen ‘Giresun Buluşması’ mitinginde halka hitap etti. Konuşmasında vatandaşlara, ‘Ülkemize şaşı bakan herkese mesajını vermeye hazır mısınız?' sorusu ile başlayan Erdoğan şunları söyledi:

“Bu ülkeyi tutamayacaklar. 2023 hedefi bir başka hedef. Bizim bakanlarımıza kapanan kapılar dikkat edin, Avrupa’da teröristlere sonuna kadar açıldı. Bakanlarımızı polis zoruyla sınır dışına çıkartanlar, teröristlere polis korumasında gösteri yaptırdılar. Kendi polis araçlarında bölücü terör örgütünün posteriyle gösteri yaptılar. Nerede, Almanya’da. Ne yaparlarsa yapsınlar, Avrupa’nın yüzündeki makyaj dökülüyor. Altındaki o faşist, ırkçı, yabancı karşıtı, İslam düşmanı bir yüz kendini göstermeye başlıyor. Artık bunlar İslam karşıtı olduklarını göstermeye başladılar. Müslümanlara tahammülleri yok. Ne yapsalar boş. Avrupa’nın geleceğini Türkiye’den giderek oraya yerleşmiş 5 milyon kardeşimiz şekillendirecek. Nüfusu yaşlanan, ekonomisi yavaşlayan, takati, gücü tükenen Avrupa için başka çıkış yolu yok."

Türkiye'nin zayıf iktidarlardan çok çektiğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hani vücut zayıf düştüğünde nezle, grip diğer hastalıklar ardı ardına gelir ya, istikrasızlık da benzer neticelere yol açıyor. İşte 2 kavram; istikrar ve güven. Biz bunu başardık. Bunu başarınca da sıçramaya başladık. Şimdi bunu kıskanıyorlar” dedi.

‘SEN KİMSİN YA, BUNLAR TERÖRİST’

İstanbul Okmeydanı'nda bir kahvehaneye silahlı ve maskeli kişilerin girdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hayırcılar sefalettir. Hayırcılar ne yazık ki Kandil'dir. Hayırcılar İmralı’dır. Hayıra ne yazık ki kim talimat veriyor? Pensilvanya’dan FETÖ, ‘hayır’ deyin diyor. Geçenlerde Kasımpaşa’da 4 terörist kahvehaneyi basıyor, ‘Burada Ak Parti’ye, MHP’ye yer yok. Evetçilere yer yok’ diyor. Sen kimsin ya? Bunlar terörist. Polisimiz sağ olsun, bunların hepsini yakaladı” ifadelerini kullandı.

‘ŞEHİTLERİMİZİN KATİLLERİNİ AFFEDEMEYİZ’

Erdoğan, kalabalıktan ‘İdam isteriz’ şeklinde seslerin yükselmesi üzerine, “Bu konuda benim tereddüttüm yok. 16 Nisan, aynı zamanda idam kararının da verileceği gündür. Parlamentodan geçer benim önüme gelirse, ben de bunu onaylarım. Hiç endişeniz olmasın. Biz şehitlerimizin katillerini affedemeyiz. Böyle bir yetkimiz yok” yanıtını verdi.

‘BU ZATIN MİADI DA DOLMUŞTUR’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimiz bunlara dersini verdi, ama hala daha akıllanmıyorlar. Zaten bugün söylediklerini ertesi gün kendileri yalanlıyor. Bir bakıyorsunuz, ‘Rakka’ya, Mümbiç’e niye girmiyorsunuz?’ diyor, 5 dakika geçmeden, ‘Suriye’de ne işiniz var?’ diye soruyor. Bir bakıyorsunuz, ‘Hollanda ile ilişkiler hemen kesilmeli’ diyor, daha bu sözün yankısı dinmeden, ‘Avrupa ile niye gerginlik çıkartıyorsunuz?’ diyor. Defalarca seçimlerden istediği neticeyi elde edememesi halinde siyaseti bırakacağını söyleyen, ama hiç birinde sözünü tutmayan bu zatın miadı da dolmuştur. Bak söylüyorum; 16 Nisan bu miadın tarihidir” diye konuştu.

‘KASETLE GELDİ, CD İLE GİDECEK’

Yeni sistemi anlatan ve demokrasilerde iktidarın ana muhalefetle güçlü kılındığını ifade eden Erdoğan şöyle devam etti:

“Yeni sistemde sürekli seçim kaybedip de koltukta öyle kontrollü oturma devri bitiyor. Çünkü bir kaybettiniz mi, 5 sene gitti. Şimdi durum değişti. Farklı bir döneme giriyoruz. Hangi parti böyle bir genel başkanı orada tutar? Soruyorum. Tutmaz. Ama bu çok kaldı orada. 7 seçim kaybetti, ama buna rağmen o koltukta oturuyor. Bunun adı biliyorsunuz; kasetli genel başkan. Kasetle geldi, bambaşka kasetle gidecek. Şimdi kaset de yok CD ile gidecek. Bu sebeple önümüzdeki dönem en büyük reform, ana muhalefet partisinde olacak. Yeni dönemde Türkiye’nin geleceği için söyleyeceği sözü, uygulayacak programı, hayata geçirecek projeleri olanlar hayatta kalabilecek. Zira demokrasilerde ana muhalefet partileri çok önemli. Demokrasi iktidarı ana muhalefetle güçlü kılar. Ama ne yazık ki Türkiye bu konuda nasipsiz. İnşallah Pazar gününden sonra Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor.”

‘BU İŞLER GEVŞEMEYE, REHAVET GÖSTERMEYE GELMEZ’

Referandum gününün yaklaştığını hatırlatan ve bu işin hafife alınmaması gerektiği tavsiyesinde bulunan Erdoğan, “16 Nisan’da güçlü, istikrarlı bir Türkiye için evet mi? Muhteşemsin Giresun. Burayı bam başka gördüm. Ama buna rağmen yine de işi sıkı tutmamız lazım. Bayanlar unutmayın, kale içeriden fethedilir. İş sizde. Beyler de hanımlara destek. Herkesi arayıp sıkı sıkıya tembih etmek gerek. Aman ha, işi hafife almak yok. Bu işler gevşemeye, rehavet göstermeye gelmez. Giresun 16 Nisan’da evet seferberliği için hazır mı?. Rehavet yok. Ben ne diyorum biliyor musunuz? Oy oranı ne kadar yüksek olursa olsun, daha fazla, daha fazla olsun. Öyle bir kükremeliyiz ki, tüm dünya bunu duysun” diye konuştu.

‘BEN BU ÜLKENİN GENÇLERİNE GÜVENİYORUM’

Ülkenin gençlerine güvendiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “16 Nisan’a 2 gün kaldı. Tüm vatandaşlarımdan bir ricam var. Bugüne kadar söylenenlerin hepsini bir kenara bırakın. Özellikle yaşı 35’in üzerinde olanlar için söylüyorum. Tek bir sorunun cevabını arayın ve kararınızı ona göre verin. Türkiye geçmişteki gibi siyasette krizler, kaoslar, kavgalar, dövüşler ülkesi mi olsun, yoksa, 5 yılda bir seçimlerin yapıldığı, yürütmenin, yasamanın kendi işine baktığı istikrarlı bir ülke mi olsun? 16 Nisan’da tercihinizi bunların birinden yana kullanacaksınız. Gençler, size seçilme hakkını çok gören bir anlayışı mı, yoksa size güvenen ve sizin önünüzü açan bir anlayışı mı istiyorsunuz? Ben bu ülkenin gençlerini güveniyorum. Sizlere inanıyorum” dedi.

‘ORADA DARBECİLERLE PAZARLIK YAPIYOR’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz gecesi İstanbul’da havalimanından kaçtığını söyleyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Havalimanından kaçtı Kılıçdaroğlu. Ben 3 buçukta indim havaalanına. Duyuruyu yapmıştım, 'geliyorum, herkes meydanlara' demiştim. Kaldığımız yerden bana bir teklif yapmışlardı. 'Sayın cumhurbaşkanım, burada yakın adalar var. Ben sizi hızlı yatım var, onunla adalara götürürüm' diye. Kendisine teşekkür ederek, ‘O topraklarda esir olmaktansa kendi topraklarımda ölürüm’ demiştim. Helikopter pilotumuzla havaalanına, oradan da süratle, belli bir yere kadar söylemedik, belli yerden sonra ‘İstanbul’ dedik. Çünkü İstanbul Havalimanı dolmuştu. Saat gece 3 buçukta indik. Orada hemen koordine ettik. Biraz sonra gençler yanımıza geldi, ‘VİP’ten Kılıçdaroğlu gitti. Nereye bilmiyoruz’ dediler. Şimdi de görüntüler meydana çıkıyor. Orada darbecilerle pazarlık yapıyor, pazarlık. Utanmadan bir de bir programda, ‘Bir darbe olacak olsa, tankların önünde ben dururum, üzerine ben çıkarım’ diyor. Niye kaçtın, niye oraya gelmedin? Bir televizyon programında, ‘Sayın Cumhurbaşkanı beni haberdar etseydi, ben de gelirdim ‘diyor. Ey Allah’ım, ben millete çağrımı yaptım. Sen de millet değil misin? Değil, değil. İnşallah 16 Nisan bizim için bir aydınlık olacak. Bir milat olacak.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fırat Kalkanı Harekatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert