Erdoğan’a ‘FETÖ’den yargılanan Belediye başkanına ödül verdirildi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erdoğan’a ‘FETÖ’den yargılanan  Belediye başkanına ödül verdirildi!
15.09.2017 13:35:43

 

Erdoğan’a ‘FETÖ’den yargılanan Belediye başkanına ödül verdirildi!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da ödül verdiği belediye başkanları arasında 30 yıl hapis cezasıyla ‘FETÖ üyeliği’ iddiasıyla yargılanan Yalova Subaşı Belde Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın da olduğu ortaya çıktı.

Sözcü’den Hande Zeyrek’in haberine göre, Yılmaz hakkında iki vatandaşın şikayeti üzerine başlatılan soruşturma üzerine “FETÖ silahlı terör örgütüne üye olma” suçlamasıyla devam eden bir dava bulunuyor. Davada 15 yıldan 30 yıla kadar hapsi istenen Yılmaz dün Ankara’da gerçekleşen, AKP Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda boy gösterdi.

Hakkında yurt dışı yasağı da bulunan AKP’li belediye başkanı Erdoğan’ın elinden, ‘Kent Ekonomisine Katkı Projesi’ ödülü aldıç

AKP’li Başkan Volkan Yılmaz’ın yargılanmasına neden olay ise şöyle: İş yeri ruhsatı almak isteyen esnaf Şenol F. 18 Mayıs 2016’da belediyeye müracaat etti. Başkan Yılmaz ruhsat işlerinde yetkili zabıta amiri aracığıyla Balıkesir’deki Zağnos Öğrenci Yurdu’na 1.500 TL para yatırılmasını istedi. Başkan paranın yatmaması durumunda ruhsat işleminin yapılmaması talimatı da verdi.

Yılmaz’ın para yatırılmasını istediği yurt, Cemaat’le bağlantılıydı ve darbe girişiminden sonra KHK ile kapatıldı.

Esnafın, para vermezse elektriğinin kesilmesiyle baskıya uğradığı zabıta amirinin tanık ifadesiyle ortaya çıktı.

Yılmaz hakkında yazılan iddianamede başkanın, vakfın elektrik parasını esnafa ödetmeye çalıştığı bilgisi yer aldı. Bunun için 2014 ve 2015 yıllarında 670.08 TL ve aynı vakfın 2 bin 341 TL ‘lik elektrik faturaları şikayetçi esnaf tarafından ödendi. Yılmaz’ın aynı zamanda belediyeye ait arazileri Cemaat kurumlarına kullandırdığı da iddianamedeki suçlamalar arasında.

 

Sözcü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kerim bakkal     0000-00-00 Cumhurbaşkanı "At izi İt izine karıştı" diyor.Şaban Dişli başdanışman oluyor Havza da fetö ile yakınlıkları bilinen kişiler yönetime atanıyor..siyaset zor meslek anlaşılan...
RAMİZZ     2017-09-15 Yine mi kandırıldı?
GALERİLER
Advert