Advert
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu'na Rabia cevabı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu'na Rabia cevabı
08.06.2017 08:42:15

 

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu'na Rabia cevabı

Erdoğan: (FETÖ ile ilgili davalar) günbegün raporlarını alıyorum, ne oluyor, ne bitiyor takip ediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emniyet ve Jandarma Mensupları ile iftarda bir araya geldi. FETÖ ile ilgili davalara değinen Erdoğan, "Kendilerini istedikleri kadar rüyalarla kulaklarına fısıldanan tarihlerle verilen sözlerle aldatsınlar, hepsi beyhude. Milletimizin özellikle de şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin gönülleri ferah olsun. Başdanışmanlarımın tamamıyla duruşmaları takip ediyorum. Yarısı Ankara, yarısı İstanbul olmak üzere duruşmaları takip ediyorlar, günbegün raporlarını alıyorum, ne oluyor, ne bitiyor takip ediyorum. Şayet cezalarını tamamlayıp dışarı çıkanlar olursa, zaten milletimiz sokakta her gördüğünde onlara gereken cezayı verecektir. Onların yüzlerine tükürecekler ve milletin tükürüklerinde boğulacaklardır. İhanetlerinin bedelini ödemeyen tek bir FETÖ'cü kalmayana kadar mücadelemiz sürecektir. FETÖ'cu hainlerin buraya attıkları 650 kiloluk helyum bombası PKK operasyonlarında dahi kullanılmadı" dedi.


"FETÖ'CU HAİNLERİN BURAYA ATTIKLARI 650 KİLOLUK HELYUM BOMBASI PKK OPERASYONLARINDA DAHİ KULLANILMADI"

FETÖ ile ilgili davalara değinen Erdoğan şu ifadeleri kullandı: "Burası gazi bir mekandır. 15 Temmuz'da burası FETÖ ihanet çetesinin ruhunu 1 dolara satmış şeytana satmış mensupları tarafından bombalandı. FETÖ'cu hainlerin buraya attıkları 650 kiloluk helyum bombası PKK operasyonlarında dahi kullanılmayan tahrip gücü o derece yüksek bir bomba.

KENDİLERİNİ İSTEDİKLERİ KADAR RÜYALARLA KULAKLARINA FISILDANAN TARİHLERLE, SÖZLERLE ALDATSINLAR BEYHUDE

Mahkemeleri sizler de takip ediyorsunuz. Sergiledikleri pişkinlikler, arsızlıklar, edepsizlikler, yaptıkları işi bir anlık cinnet veya aldatılmışlık ile değil taammüden gerçekleştirdiklerini bir kez daha ortaya koyuyor. Kendilerini istedikleri kadar rüyalarla kulaklarına fısıldanan tarihlerle verilen sözlerle aldatsınlar, hepsi beyhude. Milletimizin özellikle de şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin gönülleri ferah olsun. Başdanışmanlarımın tamamıyla duruşmaları takip ediyorum. Yarısı Ankara, yarısı İstanbul olmak üzere duruşmaları takip ediyorlar, günbegün raporlarını alıyorum, ne oluyor, ne bitiyor takip ediyorum. Bu eli kanlı katillerin hiçbiri de kendilerini bekleyen acı akıbetten kurtulamayacaklardır. Mahkemelerde yaptıkları ahlaksızlıkların, cezaevlerinde açık net söylüyorum, çürürken onlara hiçbir faydası olmayacaktır.

ONLARIN YÜZLERİNE TÜKÜRECEKLER VE MİLLETİN TÜKÜRÜKLERİNDE BOĞULACAKLARDIR

Şayet cezalarını tamamlayıp dışarı çıkanlar olursa, zaten milletimiz sokakta her gördüğünde onlara gereken cezayı verecektir. Onların yüzlerine tükürecekler ve milletin tükürüklerinde boğulacaklardır. İhanetlerinin bedelini ödemeyen tek bir FETÖ'cü kalmayana kadar mücadelemiz sürecektir.

15 TEMMUZ'DA ÖZ YURDUMUZDA PARYA DURUMUNA DÜŞMEKTENSE ADAM GİBİ ÖLMEYİ TERCİH ETTİK

Bizim bu ülkeden başka vatanımız yok. Birilerinin başları sıkıştığında Pensilvanya'ya kaçabilir, Almanya'ya kaçabilir, daha değişik ülkelere kaçabilirler. Onların oralarda gizli vatanları olabilir. Yunanistan'a kaçabilir, Rodos'a kaçabilir, şuraya kaçabilir, buraya kaçabilir ama bizim öyle bir toprağımız yok. Bizim varsa yoksa 780 bin kilometrekarelik işte bu topraklar. Onun için 15 Temmuz'da öz yurdumuzda parya durumuna düşmektense aslanlar gibi mücadele edip adam gibi ölmeyi tercih ettik, edeceğiz.

EĞER ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK, NELER OLACAĞINI ÇEVREMİZE BAKTIĞIMIZDA GÖRÜYORUZ

Eğer ülkemize sahip çıkmazsak, neler olacağını çevremize baktığımızda görüyoruz. Üzerimizde oynanan oyunlar bitmedi. Bitmeyecek. Türkiye her geçen gün daha güçlü oluyor. Kıskanıyorlar bizi, sizi bu toprakları. Miletlimizi bölmeden vatanımızı parçalayamayacaklarını bilenler kendilerince buldukları küçük çatlakları derin uçurumlara dönüştürmeye çalıştılar. Milletimiz bu oyunların hiçbirine gelmedi."

(KILIÇDAROĞLU) "SEN BU ÜLKEDE TEK MİLLET DEĞİL DE, ÇOK MİLLET Mİ İSTİYORSUN, ONDAN MI RAHATSIZ OLDUN?"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Rabia işareti"ne ilişkin yaptığı açıklamalara değinen Erdoğan şöyle konuştu: "Adını dahi anmaktan dahi edep ediyorum. Türkiye'de muhalefet partisinin başındaki zat, benim bu işaretimi (Rabia işareti yaparak) çok kıskanmış, herhalde çok da hoşuna gitmiş. 'Bir terör örgütünün işaretini kullanan' diyor. İçini söyle içini. Bu işaretin içeriğinde ne var. Bu işaretin içinde tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet var. Acaba beyefendi, sen bu ülkede tek millet değil de, çok millet mi istiyorsun, ondan mı rahatsız oldun?

EĞER SENİN BİLDİĞİN BİR DEVLET VARSA BUYUR GİT

Geçenlerde Gezi olaylarının dördüncü yıl dönümünü kutladınız. Şehit verdiğimiz Gezi olaylarının yıldönümünü mü kutluyorsunuz? Beraber yürüdünüz o yollarda. Hangi yüzle bu işaret bir terör örgütünün işareti diye hakaret ediyorsun. Türkiye Cumhuriyeti Devletinden başka devlet tanımıyoruz. Eğer senin bildiğin bir devlet varsa buyur git. Bu kadar açık konuşuyorum."

"TÜRKİYE, 15 TEMMUZ İLE BİRLİKTE HER KONUDA OLDUĞU GİBİ TERÖRLE MÜCADELEDE DE YENİ BİR DÖNEME GİRMİŞTİR"

Erdoğan, "Türkiye, 15 Temmuz ile birlikte her konuda olduğu gibi terörle mücadelede de yeni bir döneme girmiştir. Siz, bu mücadelede aslında terörle mücadelenin rakamlarını yıktınız ve yeni rakamlar inşa ettiniz. İnanıyorum ki bu başarı çok daha farklı, aydınlık bir geleceği getirecektir" açıklamasında bulundu.

"TÜRKİYE'Yİ TACİZE, TEHDİDE YELTENENLER BUNUN BEDELİNİ ÖDERLER, BUNU BİLECEKLER"

Erdoğan, "Terörle mücadelenin hayati önemi var, bir terör örgütüyle uğraşmıyoruz. Bu milletin değerlerine karşı duran herkes teröristtir. Yurt içindeki operasyonlar başarıyla sürerken Suriye'de gerçekleştirdiğimiz Fırat Kalkanı Harekatı ile Irak'taki Sincar ve Karaçok dağlarına yaptığımız operasyonlar, yeni terörle mücadele konseptimizin ilk adımlarıdır. Artık, öyle Türkiye ile 'şöyle uğraşalım, böyle uğraşalım' yok. Ya masada otururuz, konuşuruz, arazide beraber çalışırız. Yoksa kalkıp da Türkiye'yi tacize, tehdide yeltenenler bunun bedelini öderler, bunu bilecekler" diye konuştu.

 

fetö Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert