Erdoğan'dan operasyon açıklaması
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erdoğan'dan operasyon açıklaması
15.01.2018 08:55:06

 

Erdoğan'dan operasyon açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Tokat 6. olağan il kongresinde konuştu.

Erdoğan, "Ne dedim; 'Bir gece ansızın gelebiliriz.' Bizi izlesinler. Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Şu anda sınırlarımızdaki en ufak bir taciz bizim için atılması gereken adımların işaret fişeğidir. Önümüzdeki günlerde inşallah Fırat Kalkanı Harekatı ile ilk adımını attığımız güney sınırımızı, terörden arındırma operasyonunu Afrin'le devam ettireceğiz. Bu süreçte müttefiklerden beklentimiz aramızdaki köklü ilişkinin ruhuna uygun davranmalarıdır. Afrin operasyonu sırasında bu güçlerin terör örgütü ile aynı safta görünme gibi bir yanlışa mahal vermeyeceklerini ümit ediyorum" dedi.


AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il kongresine katılmak üzere Tokat'a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekileri taşıyan uçak, Tokat Havaalanı'na indi. Burada protokol tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı otobüsü ile kent merkezine geçti. Erdoğan, ilk olarak kongrenin yapılacağı Hüseyin Akbaş Spor salonu önünde toplanan kalabalığa seslendi.

'MART'TA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlere 13-14 ay kaldığını ifade ederken şöyle konuştu:

"Birbirimizi sadece Allah için seveceğiz. Yoksa para pul mevki için değil para bugün var yarın yok makamlar bugün var yarın yok. Cumhurbaşkanı olsan ne yazar başbakan olsan ne yazar, hepimiz gidiciyiz. Öldükten sonra hemen kabristan. Hoca efendi musallada ne diyor? 'Cumhurbaşkanı niyetine' demiyor. 'Er kişi niyetine', 'Hatun kişi niyetine' diyor. Ondan sonra hemen mezar boyuna göre iki metreküp mezara gömerler sonra ya uğrarlar ya uğramazlar. Öyle mi? Asıl olan ne? Asıl olan bu kubbede hoş bir seda bırakmak; 'Bir zamanlar bir Cumhurbaşkanımız, başbakanımız vardı Allah onlardan razı olsun. Kızlarımızın başlarını açtılar onlar geldi başlarını örttü ya. Başı açık olanda kapalı olanda kol kola yürüdü, üniversitelerin kapılarını kapattı onlara üniversitelere de devlet dairelerine de girdiler. Eğitim, fikir özgürlüğüne sahip oldu' derseler yeter. Bunları iktidarımızda getirdik mi? Şurada 13-14 ay kaldı, Mart'ta çok çalışacağız inşallah belediyelerde seçimleri kazanacağız. İnşallah kasım geliyor Kasımda Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimleri var. Ona hazır mıyız? Büyün oyunları bozmaya hazır mıyız?''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra AK Parti Tokat 6'ncı Olağan İl Kongresi'nin yapıldığı Hüseyin Akbaş Spor Salonu'na geçti. Büyük bir coşkuyla karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan spor salonunu dolduran kalabalığı selamladı.

'AFRİN OPERASYONUNU BAŞARIYA TAŞIYACAĞIZ'

Kendi nazarlarında PKK ile DEAŞ, FETÖ ve DHKPC'nin aynı şekilde vahşi bir örgüt olduğunu anlatan Erdoğan şöyle konuştu:

"Bu örgütlerin sınırımızın içinde veya dışında olmasının adının 'Demokratik' gibi kavramlarla allanıp pullanmasının bizim için hiçbir manası yoktur. İşte şimdi Amerika isimler değiştiriyor; Sosyal Demokratik Güçler, Suriye Demokratik Güçleri gibi isimleri artık yutmuyoruz. İkide bir isim değiştirmek suretiyle Amerika bizi mi aldatacaksın? Açık ve net söylüyorum, tüm batıya söylüyorum; terör örgütlerinin, bir başka terör örgütlerinin birileri kısa vadeli çıkarları adına katil sürüleri arasında ayrım yapabilir. Suriye'deki ve ülkemizdeki teröristleri de biz çok iyi biliyoruz. Ne dedim 'Bir gece ansızın gelebiliriz'. Tabii geceler bitmez. Geceler çok özgürlüklere gebedir. Onun için bizim gecelerimiz de bunlara çok gebe. Bizi izlesinler ve şu anda sınırlarımızdaki en ufak taciz bizim için atılması gereken adımların işaret fişeğidir. Kimi ülkeler resmi olarak terörist kabul ettikleri örgütleri meşrulaştırmaya çalışıyor. Bak şimdi gelirken hamdolsun tepemizde Atak helikopterleri gördük. Bunlar şu 15 yıllık iktidarımız döneminin ordumuza kazandırdığı helikopterlerdir. Bunlarla birlikte terörle mücadelemizi sürdürüyoruz. Şu gerçeğin herkes tarafından bilinmesini istiyorum; Artık bıçak kemiğe dayanmıştı. Ülke olarak milletimizi tehdit edenleri kaynağında bertaraf edeceğiz. Sınırımızın öte tarafında hakkından gelmeye hazırız. Fırat Kalkanı harekatı ile güney sınırımızı terörden temizleme operasyonumuzu Afrin ile devam ettireceğiz. Bu süreçte müttefiklerden beklentimiz, dostluk ve stratejik kavramların ne kadar gerçek ne kadar sahte olduğu ayan beyan ortaya çıkacaktır. Amerika ile ortak çıkarlarımızın olduğunu düşünüyor ve birlikte çalışabileceğimizi düşünüyorum. Biz dostlarımızdan ülkemiz için beka sorunu olan böyle hassas durumda kendilerin yakışan tavır bekliyoruz. Nasıl Fırat Kalkanı harekatını başarı ile neticelendirmişsek, Afrin Operasyonlarını da başarıya taşıyacağımıza inanıyorum.''

'ŞEHİTLERİN EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ'

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde 251 şehidin 6 'sının Tokatlı olduğunu hatırlatan Erdoğan şöyle devam etti:

"Aynı şekilde terörle mücadele harekatlarımızda  ve yurt dışı operasyonlarımız sırasında da Tokatlı kahramanlar destan yazdı. Ben bir kez daha bu aziz toprakları bize vatan kılmak için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bölücü terör örgütü ile mücadele sırasında ve Fırat Kalkanı Harekatı'nda ezanımız, bayrağımız ve istikbalimiz uğruna toprağa düşen tüm yiğitlere rabbimden rahmet ve marifet niyaz ediyorum. Bugün hepimiz 780 bin kilometre vatan hududunda gece yastığa başımızı huzurlu bir şekilde koyabiliyorsak bunu öncelikle şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakarlığına borçluyuz. Şayet ülkemizin her bir köşesinden bayrağımızın gururla dalgalanıyorsa bunda en büyük payı 'Canı cananı bütün varımı alsın da hüda, etmesin beni vatanımdan beni dünyada cüda' diyerek canlarını hiçe sayan Tokat'ın aslanlarına aittir. Hepsinden Allah razı olsun şehitlerimizin ailelerine sabır versin. Bugüne kadar olduğu gibi devlet olarak şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında terör örgütleri arasında ayrım yapmadan mücadelemizi kararlılığımız ile sürdüreceğiz. 15 Temmuz gecesi 251 vatan evladını şehit eden, 2 bin 193 insanımızı yaralayan FETÖ'cü hainlere döktükleri kanın hesabını hukuk içinde soruyoruz, sormaya devam edeceğiz."

'FETÖ İLE MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ'

FETÖ ile mücadele Türkiye Cumhuriyeti devletinin son yıllarda verdiği en zor, en çetin, en hayati mücadelelerden biri olduğunu ifade eden Erdoğan şöyle devam etti:

''Bu istikbalimizi garantiye almanın, milli bekamızı tahkim etmenin en kritik aşamasıdır. Bu bilinçle meseleye yaklaşıyor. Hukuki ve adli süreci yakından takip ediyoruz. Bir taraftan örgütün süreci sabote etmeye yönelik manüpülasyonlarına gerekli cevabı verirken, tedbirlerimizi alırken diğer taraftan da kıllı kırk yararak adaletin tecellisi için çaba harcıyoruz. Hamdolsun davalar karara bağlanmaya başladı. Bu süreçte şahit olduklarımız dünyanın en büyük şeytani organizasyonlarından himmet ve hizmet bahanesiyle 40 senedir milletimizin kanını emen bu örgütün pislikler ortaya çıkmıştır. Artık saklanacakları, gizlenecekleri yerleri kalmadı. İşte geçen günü gördünüz di mi tuvaletin arkasından nasıl yerlere girip çıkıyorlar. Nereye girerseniz girin oralarda da sizi bulacağız ve yargıya teslim edeceğiz. Pensilvanya'da ki şarlatan kişisel hırsı için Müslümanlığı tahrif ederek, yalanı iftirayı ve de takiyeyi adeta kutsallaştırarak  kendine yeni bir inanç ve yeni bir din ihdas etmiştir. Kimi 1 dolara kimi 50 bin dolara ruhunu satan bu örgüt mensuplarının çıkarları uğruna işlemeyecekleri günah, yapmayacakları ihanet yoktur. Son birkaç yılda aldığımız tedbirlerle sinsi terör örgütünden temizliyoruz. Bir dönem terörle mücadele de yargı birimlerinde, kamu hizmetlerinde yaşadığımız sıkıntılar da birer birere çözülüyor. İnşallah hukuktan sapmadan, duygularımızın esiri olmadan suhuletle ve soğukkanlılıkla FETÖ ile mücadelemizi sürdüreceğiz. Bunun yanında 34 yıldır 50 bin insanımızın canına mal olan, vatanımızı parçalamaya çalışan bölücü terör örgütünün de kökünü kurutacağız.''

 YOZGAT PROGRAMINA OLUMSUZ HAVA RÖTARI

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgilere göre, Tokat'tan havalanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan helikopter, olumsuz hava koşulları nedeniyle Yozgat'a inemedi.

KARAYOLUYLA YOZGAT'A GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olumsuz hava koşulları nedeniyle, Yozgat’a karayoluyla geldi. Tokat’tan havalanan Erdoğan'ı taşıyan helikopterin, olumsuz hava koşulları nedeniyle Tokat'ın Zile ilçesine inmesinin ardından Erdoğan ve beraberindekiler, saat 18.00 sıralarında Yozgat’a karayoluyla geldi. Erdoğan, AK Parti Yozgat İl Kongresi’nde partililerine seslenecek.

ERDOĞAN, YOZGAT'TA PARTİSİNİN İL KONGRESİNE KATILDI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Tokat'ta düzenlenen İl Kongresi'ne katıldıktan sonra olumsuz hava koşullarından dolayı karayolu ile Yozgat'a geldi. İl girişinde protokol üyeleri tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Rıza Kayaalp Spor Salonu'na geçti. Bu arada Erdoğan'ın hava muhalefeti nedeniyle gecikmesinden dolayı salon önünde yapacağı konuşma gerçekleştirilemedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı kongreye gelen binlerce kişi de salonun yetersiz olmasından dolayı içeriye giremedi.

Erdoğan, salona girerken coşkulu kalabalığın, 'Yozgat seninle gurur duyuyor' sözlerine, 'Ben sizinle gurur duyuyorum' şeklinde cevap verdi, 16 Nisan referandumunda yüzde 74 'evet' oyları nedeniyle Yozgatlılara teşekkür etti. Yozgat'ın bir şehitler diyarı olduğunu söyleyen Erdoğan, terörle mücadelede 329 şehit verdiğini kaydetti, şehitlere rahmet diledi. Erdoğan, Yozgat'a AK Parti döneminde yapılan çalışmalardan bahsetti, yeni havaalanının ihalesinin de yapılmak üzere olduğunu ve 2020 yılında hizmete gireceğini açıkladı.

‘KİT’LER VE BİT’LER’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'KİT'lere kadro' şeklinde slogan atılması üzerine, "KİT'ler ve BİT'ler, bakın bu konuda yanlış bilgilendirmeler var. Biz KİT'lerde de BİT'lerde de şu anda çalışanların durumu neyse taşeronda olanların durumu da aynen onların durumuna dönecektir. Zira bizim buradaki operasyonumuz aradaki adeta komisyoncuyu kaldırmaktır ve bunları kaldırarak nasıl ki KİT'ler şu anda mevcut elemanlarını belli bir şekilde değerlendiriyorsa, BİT'ler nasıl değerlendiriyorsa şimdi bu taşeronda olanlarda bu şekilde yapılacak, imkânlarla birlikte oranın elemanı olacak" diye cevap verdi.

Erdoğan bu sırada kendisi için atılan 'dik dur eğilme Yozgat seninle' şeklindeki slogana ise, "Gençler biz bugüne kadar hiç bir gücün önünde eğilmedik. Biz sadece ve sadece rabbimizin huzurunda eğiliriz" şeklinde karşılık verdi.
'2019 ÜLKEMİZ İÇİN ÖNEMLİ'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 yılının Türkiye için önemli bir yıl olduğunu belirterek "Son 4 yılda yaşanan saldırıları hamdolsun boşa çıkardık. Bu süreçte şimdi yeni projeler, yatırımlar dönemi. AK Parti olarak önümüzdeki seçimlere daha büyük bir azimle sarılmak durumundayız. Bunun için çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Şimdi buradan söylüyorum, ana kademe 2019 için kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Kadın kolları 2019 için kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Gençler 2019 için kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Maşallah. Yozgat özellikle son seçimde çıtayı çok yükseltti. Bunun altına düşmek size, bize yakışmaz" dedi.
BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR ETTİ
2019 yılında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde, kendisine destek açıklamasında bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye bir kez daha teşekkürlerini sunan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Şimdiden 2019'un safları belli olmaya başladı. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için şahsımızı destekleme kararını ilan etmiş olmasından büyük bir memnuniyet duydum. Bu, önümüzdeki dönemde karşımıza çıkacak nice oyunları, kurulacak nice tezgahları şimdiden bozan, fevkalade dirayetli bir karardır. Gönül isterdi ki bu milli duruşa ana muhalefet partisi de katılsın. Ancak yerli ve milli duruştan anlamadığı için böyle bir şeyin içinde yer alması mümkün değil. Bu yolculuğumuz bizim biliyorsunuz 7 Ağustos'ta başladı. 7 Ağustos'da başlayan bu süreç güçlenerek buraya geldi. İnşallah daha da güçlenerek yola devam edeceğiz."
KILIÇDAROĞLU'NU ELEŞTİRDİ
Erdoğan konuşmasında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştirerek, şunları söyledi:
"Şu anda dikkat ederseniz, Anayasa Mahkemesi işine gelmeyen bir karar verdiğinde oraya herhangi bir savcı, işine gelmeyen bir iddianame hazırladığında, ona herhangi bir hakim, işine gelmeyen bir karar verdiğinde direk ona saldırdılar. Çünkü bu zatın derdi adaleti savunmak değil. Tek derdi ağababalarının döneminde olduğu gibi devletin tüm imkanlarının kendi partilerinin emrine verilmemiş olmasıydı. Çünkü artık devletin tüm imkanları milletin emrindedir. Geçen gün baktım. Nazi dönemine atıfta bulunuyor. Peki bu zat aynı dönemde tek parti CHP'sinde Nazilerden aşağıya kalmayacak işler yaptığını bilmiyor mu? Kendi partisinin yayın organının 'faşist İtalya'ya selam' manşetlerini bilmiyor mu? Milletimizin ibadet ettiği camileri satışa çıkardıklarını bilmiyor mu? İnsanlarımızın yedikleri kuru ekmeği karneyle satın aldıklarını bilmiyor mu? Şimdi Atatürkçü geçindikleri halde o dönemde paraların üzerinden Cumhuriyetimizin kurucusunun resmini kaldırıp, kendi milli şeflerinin resmini koyduklarını bilmiyor mu? Geçmişteki tüm siyasi ve ekonomik krizlerin müsebbibin kendi iş bilmezlikleri ve hatta hıyanetleri olduğunu bilmiyor mu? Elbette biliyor. Dert başka, onun tek derdi buralardan bir yol bulup ülkede yeni bir gerginlik alanı oluşturmaktır, yeni bir fitne kazanı kaynatmaktır. Kendi kayığına binen birilerini de yanına aldığı için bu aralar sesi biraz daha gür çıkıyor. Maalesef ana muhalefet partisinin ve ardından gidenlerin bu üslupları yüzünden ülkemizde hiçbir mesele kendi mecrasında tartışılamaz hale gelmiştir. Arada bir mecburen iki kelamla bile olsa kendilerine cevap vermek durumda kalıyoruz. Her zaman söylediğim gibi bizim için onun, bunun ne söylediğinin bir önemi yok. Biz önce Rabbimiz ne der ona bakarız, ardından da milletimiz ne der ona bakarız.
'BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, PYD ile ile ilgili de "Fırat Kalkanı harekatında ne dedik, ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’. Şimdi Afrin'de de aynı şeyi söylüyoruz. Bir gece ansızın gelebiliriz." dedi. 

Erdoğan konuşmasının ardından yeni evlenen Eda-Hakan Korkmaz çiftini yanına çağırdı. Bir süre Korkmaz çifti ile konuşan Erdoğan, bilezik hediye etti.
KONGREDEN NOTLAR
Yozgat AK Parti 6'ıncı Olağan Kongresi'nin yapıldığı Rıza Kayaalp Salonu çevresinde polis tarafından yoğun güvenlik önlemleri alındığı görüldü. Kongreye gelen vatandaşlar kurulan arama noktalarında polis tarafından didik didik arandıktan sonra salona alındı. Salon kapasitesinin yetersiz olmasından dolayı binlerce partili salon dışarısında kaldı. 
Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşma yaptığı salonda bulunan pankartlar dikkat çekti. Yozgat AK Parti Gençlik Kolları tarafından hazırlanan bir pankartta, "Bay Kemal'in kayığı binmez adamın ayığı" ifadeleri dikkat çekti. Bir diğer pankartta ise, "Mazluma baba oldun, mağdura evlat. Kalbini ferah tut, gönlünü rahat. Apocu, FETÖ'cü hainlere inat, Yine de Reis diyor Yozgat" ifadesi yer aldı. Yine salonda bulunan partililere Türk Bayrağı ile AK Parti Bayrağı dağıtıldı.

AK Parti Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert