​Erdoğan’dan teşkilatlara Karaduman uyarısı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Erdoğan’dan teşkilatlara Karaduman uyarısı!
04.01.2019 09:17:20

 

​Erdoğan’dan teşkilatlara Karaduman uyarısı!

Liderlerin jet müdahalesi ile çözülen Samsun kavgasının tekrarlanmaması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AK Parti teşkilatına uyarı geldi.

Cumhur İttifakı ile ilgili olarak il başkanları arasında patlak veren “olmazsa olmaz değil” atışmasına parti yönetimleri ittifak ruhuna aykırı olduğu gerekçesiyle müdahale etmiş, MHP Samsun il Başkanı Tamer Tekin ile AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman görevlerinden alınmıştı.

Erdoğan, Cumhur İttifakı’na yönelik söylemler ve hassasiyet konusunda teşkilatı uyardı. Dün bazı kurmayları ile görüşen Erdoğan, rahatsızlığını dile getirdi ve bu tip olayların tekrar yaşanmaması için teşkilatın uyarılmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhur İttifakı´nda kimse kalkıp da çizdiğimiz çizginin dışına çıkamaz. İttifakın gereği neyse tüm arkadaşlarımız, teşkilatlarımız buna uymalıdır. Uymayanlar olursa kusura bakmasınlar o zaman kendilerini istirahate davet ederiz. Zira biz bu yolda yürürken bir ittifak oluşturduysak, bu ittifak hele hele cumhurun ittifakıysa, bu bir illet-zillet ittifakı değil. O zaman hep birlikte çalışacağız, ittifakımızın gereğini de yerine getireceğiz" demişti.

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Hakan Karaduman Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER