Advert
Erhan Usta, Cumhurbaşkanını yanıltılıyorlar!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erhan Usta, Cumhurbaşkanını yanıltılıyorlar!
30.12.2016 11:42:03

 

Erhan Usta, Cumhurbaşkanını yanıltılıyorlar!

Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta bir açıklama yaparak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıltıldığını söyledi.

Milletvekili Usta, “Sayın Cumhurbaşkanı, bir kaç gün önce (OECD)'nin bir çalışmasına atfen Türkiye'nin de içinde yer aldığı 8 devletin orta gelirli ülkeler sınıfından yüksek gelirli ülkeler sınıfına geçti şeklinde bize bir müjde verdi. Oysa belli varsayımlarla 2030'da olma ihtimali olan bir şey bugün olmuş gibi gösterilmektedir. Bu tamamen yanlış bir bilgi” şeklinde ifadelerde bulundu.

Erhan Usta daha sonra, “Sayın Cumhurbaşkanı yeni bir açıklama yaparak, Türkiye'nin ekonomik göstergelerinin olumlu olması durumunda Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) 2030'a kadar yüksek gelirli ülkeler sınıfına gireceğinin tasavvur edildiğini ifade ediyor" diyerek önceki konuşmasını/hatasını düzeltiyor.

Ben bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Sayın Cumhurbaşkanından özür dilemesini ve böylesi önemli konularda kendisini yanıltanları cezalandırmasını bekliyorum.

Benim ülkemin cumhurbaşkanı böylesine apaçık/sarih konularda dahi kolayca yanıltılırsa daha karmaşık konularda kim bilir neler oluyor.

Milli gelir revizyonunda ciddi teknik eleştirilerimiz var, bunlara Hükümetten hiç bir cevap gelmedi ama Sayın Cumhurbaşkanına konuyu sahiplendirdiler” şeklinde sözlerini tamamladı.

Erhan Usta mhp oecd Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert