Erhan Usta: Uyuşturucu Tehlikesi Türkiye Ve Samsun'umuz İçin Önemli Bir Konu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erhan Usta: Uyuşturucu Tehlikesi Türkiye Ve Samsun'umuz İçin Önemli Bir Konu
23.02.2018 11:39:36

 

Erhan Usta: Uyuşturucu Tehlikesi Türkiye Ve Samsun'umuz İçin Önemli Bir Konu

Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulunda artan uyuşturucu kullanımına ve satışına değindi.

KAYNAĞINA İNİLMESİ LAZIM

Uyuşturucu tehlikesinin ülkemiz açısından önemine vurgu yapan Usta, “Özellikle Samsun'da da uyuşturucuyla ilgili ciddi sorunların olduğunu burada ifade etmek isterim. Emniyet güçlerimiz mücadele ediyorlar. Ancak bu mücadeleler maalesef yetersiz kalıyor. Bunun kaynağına inilmesi lazım. Özellikle Canik ilçemizde daha da büyük bir sorun hâline gelmeye başladı bu uyuşturucu konusu. Sokaklarda satıcılar var, apaçık bir şekilde kullanıcılar var hatta silahlı kavgalar var, pompalı tüfeklerle sokaklarda gezildiği ifade ediliyor. Hele akşam vakitlerinde ana caddelerde dahi gezilemediğini bize oradaki arkadaşlarımız ifade ediyor. Hem asayiş açısından hem de bu temel sınır güvenliğinden başlayarak buna ilişkin tedbirler mutlaka alınmalıdır.” dedi.

UYUŞTURUCU, TÜRKİYE VE SAMSUN'UMUZ İÇİN ÖNEMLİ BİR KONU

Yerelde bir kısım şartlar da bu işi oluşturuyor diyen Usta sözlerini, “Örneğin Canik'te ifade edilen kentsel dönüşüm nedeniyle bazı mahallelerin boşaltıldığı ve buralarda da uyuşturucu çetelerinin örgütlendiği, oralarda barındığı söyleniliyor. Buralarda da belediyeler kendi arasındaki sorunları da hallederek büyükşehirle ilçe belediyeleri kentsel dönüşüme açılması gereken alanların bir an evvel üzerine gidilmesi lazım; buralarda yuvalanmaların da önüne geçmemiz gerekiyor. Uyuşturucu konusu Türkiye'nin ve Samsun'umuzun önemli bir sorunudur.” diyerek tamamladı.

 

Samsun Erhan Usta Uyuşturucu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-02-23 Halkda duyarlı olacak çevresinde kimin ne yaptığını mutlaka herkes biliyordur bana necilik var bir araya gelince hep iyi zamanda büyüttük çocuklarımzı diyorlar Sokakta ki çocuklarda hepimizin sayılır sen ben büyüttük ama torunlarına vede hipimizin gele ceğine musallat oluyorlar Uzmanlar 12 yaşa indiğini söylüyor çok acı Ben ihbar yapı yorum kesinlikle emniyet adınızı vermiyor hatta seni tanımıyor kim olduğunu bilmiyor koruma adına .Basından görüyorum tutuklanıyorlar vicdanım rahatlıyor anne olar
GALERİLER
Advert