Esnafa sicil affı geliyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Esnafa sicil affı geliyor!
10.12.2016 11:50:46

 

Esnafa sicil affı geliyor!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci katıldığı yayında kara listedeki esnaf için sicil affıyla ilgili düzenleme yapılacağını açıkladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci katıldığı yayında kara listedeki esnaf için sicil affıyla ilgili düzenleme yapılacağını açıkladıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Habertürk TV'de katıldığı programda soruları cevapladı.

Bakan Tüfenkci'nin açıklamasında şunları kaydetti;

Tedbirler sadece döviz piyasası için değil. Bir oynaklık oluştu. Ancak zaman içinde döviz piyasa şartlarına gelmiş olacak. Çalışma reel sektörü hareketlendirmek için yapıldı.

Başbakanımız paketi açıkladıktan sonra önemli bir hususun altını çizdi. Borçlandırılmalar yapmadan bunları gerçekleştireceğiz dedi. Tasarrufa yönelik tedbirler alınacak. Verimsiz alandaki işlerin verimli alanlara yönelmesiyle işlenecek. Kamudaki personel alımlarını da 60 binle sınırladık. Bu ihraçlara rağmen tasarrufa gidiyoruz.

YATIRIMLARDA TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Belli oranlarda tasarruflara gideceğiz. Her Bakanlık kendi bünyesinde takip edilecek. Ciddi 4-5 milyarlık bir tasarruf bekliyoruz. Ama bu tasarrufları daha da artırarak daha somut hale getirecek. Diyelim SSK 500 bin işçinin devlet tarafından prim karşılanması yönünde açıklama yaptı. Bunun karşılanmasını kaydırarak yapacağız.

Geçen hafta ve bu hafta Başbakanımız açıkladı. Yatırımlardan taviz vermeyeceğiz dedi. Hem zamanında yapacağız hem de yatırım bütçesini kısmayacağız dedi. Sadece cari harcamalarda biraz önce ifade ettiğim gibi, taşıt alımları kamu binaları buralardan tasarrufa gideceğiz. Yatırımları kısmayacağız, zamanında yapacağız. Sadece cari harcamalarda kesintiye gidilecek.

50 BİN TL'LİK KREDİ DOĞRUDAN ESNAFA GELDİ

Esnaflara çok ciddi yatırımlar yapıldı. Küçük işletmelere 50 bin TL faizsiz kredi imkanı getirdik. Esnaflarımıza, küçük işletmelerimize KOBİ'lerimize getirilen bir çalışma. 50 bin TL'lik kredi imkanı doğrudan onlara geldi.

KARA LİSTEDEKİ ESNAFA SİCİL AFFI GELİYOR

Kara listedeki esnaf için sicil affıyla ilgili düzenleme yapılacak. Kredi garanti fonu ile yeni imkanlar getirdik. Esasında banka riskini kendi tarafına aldığı için sicil affının daha kolay çıkma imkanı var. Önümüzdeki günlerde sicil affını sunacağız. Sicil affını hayata geçirmek istiyoruz.

borsagundem

Bülent Tüfenkci döviz sicil affı kobi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert