Esnafın Kullandığı Krediler Yeniden Yapılandırılıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Esnafın Kullandığı Krediler Yeniden Yapılandırılıyor
14.08.2017 11:48:56

 

Esnafın Kullandığı Krediler Yeniden Yapılandırılıyor

Esnafın kooperatifler aracılığı ile kullandığı kredilerin yeniden yapılandırılacak olmasını son derece olumlu bulduğunu ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf ve sanatkarımız adına Gümrük ve Ticaret Bakanımız sayın Bülent Tüfençi’ye teşekkür ediyoruz. Yapılandırma, sadece kooperatif borçları ile sınırlı kalmamalı esnafın bankalara olan tüm kredi ve kredi kartı borçları da yeniden yapılandırılmalıdır” dedi.

-“786 MİLYON LİRA YAPILANDIRILACAK”

Esnafın borcunun yapılandırılmasına ilişkin yazılı bir açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği'ne borçlu olan esnafın ana para tutarı 786 milyonTL. Bu tutar yeniden yapılandırılacak. Ayrıca bu borca istinaden tahakkuk etmiş olan 204 milyon lira tutarındaki gecikme faizi de silinecek” diye konuştu.

-“EKONOMİ YENİDEN CANLANIR”

Palandöken, ayrıca “Esnafın diğer bankalara da ödeyemediği kredi ve kredi kartı borçları var. Bu borçlarda en kısa sürede yeniden yapılandırılmalı. Daha önce 2010 yılındaki küresel ekonomik kriz nedeniyle esnafın birçok bankaya olan kredi ve kredi kartı borçları yeniden yapılandırılmıştı. Bu da o dönemde ekonominin yeniden büyümesine ve canlanmasına büyük katkı sağlamıştı. Aynı uygulama bugünde yapılırsa ekonominin canlanmasına etkisi çok büyük olur” şeklinde konuştu.

 

kredi kartı borçları Esnaf borç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert