Evrensel Dilimiz Müzik!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Evrensel Dilimiz Müzik!
28.04.2018 19:03:29

 

Evrensel Dilimiz Müzik!

Dünyanın neresine giderseniz gidin kulağınızdan ruhunuza dolan bir ezgi herkeste benzer etkileri oluşturur.

Dünyanın neresine giderseniz gidin kulağınızdan ruhunuza dolan bir ezgi herkeste benzer etkileri oluşturur. Bu da müziğin evrenselliğinin en büyük kanıtıdır. Müziğin tarihsel gelişimine bakıldığında hemen hemen diğer her şey gibi müziğinde teknoloji ile doğru orantılı bir ivme kazandığını görebilirsiniz. Tüm dünyada müziğe her an her yerde rahatlıkla ulaşılabilsin diye çeşitli icatlar yapılmış ve nihayetinde hâlihazırda kullanmakta olduğumuz akıllı telefonlar, bilgisayarlar, mp3 çalarlar ve tabletler gibi medya oynatıcı özelliği olan cihazlar sayesinde bu amaca ulaşılmıştır. Kasetler ve kasetçalarlar yakın geçmişte tarih oldu. CD’ler bile neredeyse kasetlerle aynı kaderi paylaşmak üzere. Gelişen ve değişen dünya ile insanlarında alışkanlıkları aynı oranda farklılaşıyor. Eskiden müziğe ulaşmak için kullandığımız yöntemler çoktan demode oldu. İnternet çağındayız ve tüm dünyada Müzik dahil çoğu ihtiyacımızı buradan karşılıyoruz. Evrensel dilimiz olan müzik ne kadar farklı dillerde yazılıp bestelense de hissettirdiği duygular ve müziğe ulaşma yöntemimiz tüm dünyada aynı.

Müzik İnternette!

Günümüzde müzik dinleyip indirebileceğimiz o kadar çok site var ki, çoğu site uyguladığı reklam politikaları yüzünden sizi anlamsız sayfalar arasında yorarak zaman kaybetmenize ve dilediğiniz müziği bir türlü indirememenize neden olacaktır. İnternet gerçeği ve müziği üretenlerinde bu gerçeğin farkında olması müzikle verilen hizmetin bu alana kaymasını sağlamıştır. Müziği üretenler gözünden bakılacak olursa neden olmuştur dahi diyebiliriz. Bir albümü oluştururken harcanan vakit ve nakit, albümün geri dönüşümünün TL cinsinden beklendiği yakın geçmişte müzik marketlerde sunulan albümün satış miktarları ile doğru orantılıydı. Şimdilerde ise müziği üretenlerin çoğu adına ‘’single’’ dedikleri tek parçalık şarkılarla piyasada boy göstermeye çalışmaktadır. İnternet sayesinde evet, müziğe daha kolay ve doğrudan ulaşabiliyoruz. Çeşitli sitelerden sınırsız sayıdaki şarkıyı cihazlarımıza indirebiliyoruz. Fakat bütün bu aksiyonu gerçekleştirirken karşılaştığımız, müziğin tamamının kaydedilmemiş olması, müziği indirmek isterken önümüzde beliren haddinden fazla reklamlar ve doğru sekmeye bir türlü tıklayamamanıza sebep olan yanıltıcı butonlar müzikseverlerin canını sıkmıyor değil. Doğru siteden dilediğimiz parçayı birkaç tıkla nasıl indirebilir ve dinleyebiliriz; https://www.mp3le.mobi/mp3-indir-dur/

Kesintisiz Müzik, Kaliteli Hizmet!

Birazdan bahsedeceğimiz web sitesi sayesinde online olduğunuz hemen her ortamda bağlantıyı gerçekleştirebildiğiniz tüm cihazlarınızdan müzik dinleyerek güvenle indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bahsini ettiğimiz  https://www.mp3le.mobi/  ilk bakışta sıradan mp3 indirilen sitelerle karıştırılabilir ancak sade oluşturulmuş web tasarımı ve yeterli sayıda oluşturulan kategoriler, gereksiz sayfalar arasında kaybolup gitmenizi engellemektedir. Ana sayfada oluşturulan arama butonu sayesinde ulaşmak istediğiniz müziğe şarkı ismi veya sanatçı ismini yazarak ulaşmanız mümkün. Hit mp3ler, popüler mp3ler ve son eklenen mp3ler başlıkları altında son zamanların en sık dinlenen ve beğenilen şarkılarına ulaşabilirsiniz. Mp3 dinlemek ve indirmek artık eskisi kadar zor değil. Mp3.mobi ile her an her yerde dilediğiniz müziğe ulaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER