Ferrero firması tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasının Birincisine Ödülü Verildi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ferrero firması tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasının Birincisine Ödülü Verildi
21.03.2018 10:19:12

 

Ferrero firması tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasının Birincisine Ödülü Verildi

Türkiye’de gelecek kuşakların fındıkla ilgilenmesini sağlamak amacıyla çeşitli sosyal çalışmalar yapılıyor.

Bu kapsamda Ferrero firması tarafından 5 yıl önce uygulanmaya başlanan ‘Değerli Tarım’ kapsamında Trabzon, Giresun Ordu, Düzce ve Sakarya illerindeki bazı okullarda öğrencilere, fotoğrafçılıkla ilgili temel bilgiler verilip fotoğraf yarışması düzenlendi. Eğitimler sonrası Trabzon Çarşıbaşı Anadolu Lisesi, Giresun Yağlıdere Anadolu Lisesi, Ordu Gürgentepe Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi öğrencileri çektikleri fotoğraflar ile yarışmaya katıldı.

Trabzon Çarşıbaşı Anadolu Lisesi'nde yarışmaya katılan 20 öğrencinin katılımı ile yapılan yarışmada 10. Sınıf öğrencisi Dilara İhtiyar 'Fındık Temalı’ fotoğrafı ile birinci oldu.

Yarışmada birinci olan öğrenciye Ferrero Değerli Tarım Trabzon Bölge Müdürü Dinç Ozan Demiral tarafından verildi.

  Hediye ve sertifikanın verilmesinin ardından proje hakkında bilgiler veren Değerli Tarım Trabzon Bölge Müdürü Dinç Ozan Demiral “Proje kapsamında burada yaptığımız etkinlikleri, sosyal ve zirai uygulamaları bölgemize tanıtmayı hedefliyoruz. Şu anda okulumuz ile ortak yürüttüğümüz proje içerisinde öğrencilerimize fotoğraf üzerine verdiğimiz eğitim sonrası çektikleri fotoğraflar üzerinden bir değerlendirme yaparak bu alanda ki kabiliyetlerini ve başarılarını görmeyi amaçladık” dedi

  Yarışmadan birinci olan Dilara İhtiyar ise Ferrero firmasına teşekkür ederek, ”Öncelikle kamera ile ilgili profesyonel bir eğitim verildi ve çekim esnasında da verilen eğitimi uygulayarak fotoğrafları çektik. Etkinlik kapsamında çok güzel şeyler öğrendik” diye konuştu.

Trabzon Çarşıbaşı Anadolu Lisesi Ferrero Değerli Tarım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER