Fethullah Gülen Samsunlu işadamına gömleğini göndermiş!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Fethullah Gülen Samsunlu işadamına gömleğini göndermiş!
12.05.2018 14:42:32

 

Fethullah Gülen Samsunlu işadamına gömleğini göndermiş!

Kefaletle serbest kalan iş adamına, hizmetlerinden dolayı Fetullah Gülen gömleğini göndermiş.

Samsun'da yürütülen FETÖ soruşturmasında, 100 bin TL kefaletle serbest kalan iş adamı hakkında şüphelilerin verdiği ifadeler dudak uçuklattı.

Örgütün Samsun'daki kasası olduğu ileri sürülen iş adamına cemaate yapmış olduğu büyük hizmetlerden dolayı Fetullah Gülen'in gömleğini gönderdiği ortaya çıktı.

Odatv, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan, FETÖ'nün ildeki iş adamlarına yönelik hazırladığı iddianameye ulaştı.

Odatv'de "100 bin lirayı bastı FETÖ’den serbest kaldı" haberi ile gündeme gelen Samsunlu iş adamı Servet Keskinsoy hakkında hazırlanan iddianamede, Keskinsoy'un bölge sorumlusu olduğu ve örgüte yapmış olduğu hizmetler neticesinde Fetullah Gülen'in kendisine gömleğini gönderdiğine ifade edildi.

ÖRGÜTÜN SAMSUN'DAKİ YAPILANMASI DEŞİFRE OLDU

Sinop Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada ifadesi alınan E. S.'nin itirafları ile FETÖ'nün Samsun il yapılanmasına dair önemli bulgulara ulaşıldı. İldeki yapılanmayı ve birçok ismi deşifre eden E. S. ifadesi ile şüphelilerin bir kısmının FETÖ'nün olduğu bilinen birçok kuruluşla irtibatlı olduğu, bir kısmının örgütün haberleşme aracı ByLock kullandığı, bir kısmının örgüt liderinin talimatları doğrultusunda örgütün bankasına para yatırdığı ortaya çıktı. E.S.'nin verdiği ifade sonrası belirlenen isimlerin konuşması ile örgütün Samsun yapılanması deşifre edildi. Sinop'ta ifadesi alınan örgüt içerisinde önemli görevlerde bulunduğu tespit edilen E.S. örgüt adına kendisinin sorumlu olduğu esnaflar arasında Servet Keskinsoy’un da bulunduğunu ifade etti.

Bülent Karslıoğlu - ODATV

​Samsun FETÖ Servet Keskinsoy Fetullah Gülen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert