​FETÖ Başarı Eğitim Vakfı Davası Sonuçlandı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​FETÖ Başarı Eğitim Vakfı Davası Sonuçlandı!
13.02.2018 09:10:07

 

​FETÖ Başarı Eğitim Vakfı Davası Sonuçlandı!

Fetullahçı Terör Örgütü - Paralel Devlet Yapılanması - FETÖ/PDY’nin Samsun’daki en önemli ve en çok sanıklı davası olan Canik Başarı Üniversitesi – Başarı Eğitim Vakfı yargılaması sonuçlandı.

İkisi firari, 9’u tutuklu toplam 46 kişinin yargılandığı dava cuma akşamı saat 20.00’ye kadar devam etmiş ve karar için Pazartesi gününe ertelenmişti.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen davada mahkeme 44 tutuklu hakkında verdiği kararda, Tutuksuz sanıklardan Tarık Çelikli ile İrfan Çelik'i dosyaları bazı delillerin beklenmesi için dava dosyasından ayrılmasına, Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Yunus Bekdemir’e 8 yıl 9 ay, Cabir Ergüven, Hüseyin Avni Boyraz, Murat Özben 6 yıl 9'ar ay, Ferhat Akar, Murat Yücel ve Salim Aydın 7 yıl 5 ay 3'er gün, Levent Ay ve tutuksuz olan Reşit Özkanca 6 yıl 3'er ay, Ahmet Ziya Boz, Fatih Vuraloğlu ve Mehmet Niğmet İğci 3 yıl 1 ay  15'er gün, Ersin Yılmaz 4 yıl 2 ay, İbrahim Kahramana ise 4 yıl 2 ay, Hakan Çakır 2 yıl 6 ay, Gökmen Arıman, Mehmet Önal, Mehmet Karabacak, Mahmut Naim Değerli, Mete Melihşah Değirmenci, Murat İlyas Ertan ve Türker Yılmaz 2 yıl 1'er ay hapis cezası verdi.

Tutuklu sanıklar Ergüven, Özben, Ay, Yılmaz, Kahraman ve Boyraz'ın tutuklu bulunduğu süreyi göz önüne alarak tahliyesine de karar verildi.

Mahkeme, Burhan Erçal, Ali Topçu, Ahmet Hamdi Giritli, Cemal Küçük, İbrahim Tanrıverdi, İsmail Sözen, Kani Akkuş, Kemal Soğancı, Mehmet Durmuşoğlu, Mehmet Turan, Metin Teke, Murat Günaydın, Naim Uyanık, Nihat Yılmaz, Nurettin Albayrak, Recep Asal, Recep Tanrıverdi, Tarık Kaptan, Salih Savaş, Mehmet Ali Köroğlu ve Yaşar Şaban Gürsoy’a ise beraat kararı verdi.

 

Canik Başarı Üniversitesi FETÖ Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert