FETÖ okullarından elektrik faturası almayan YEDAŞ’tan vatandaşa eziyet
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
FETÖ okullarından elektrik faturası almayan YEDAŞ’tan vatandaşa eziyet
01.08.2018 10:19:15

 

FETÖ okullarından elektrik faturası almayan YEDAŞ’tan vatandaşa eziyet

​Bu yedaş’ın özelleşmiş hali mi!

YEDAŞ vezneleri bazen bir bazen iki tanesi açık olarak çalışıyor. Vatandaşın saatlerdir kuyrukta bekleyişine seyirci kalınıyor.

FETÖ’nün Samsun’daki okullarından KHK ile kapanıncaya kadar elektrik faturası tahsil etmeyen YEDAŞ faturasını ödemek isteyen vatandaşları da kuyrukta bekletiyor.

YEDAŞ’ın Atakum’da bulunan merkezinde faturasını ödemek isteyen veya yeni abone yaptırmak isteyen vatandaşlar sadece iki veznenin açık olması sebebiyle saatlerce kuyrukta bekledi.

Beklemekten bunalan bir vatandaş nihayet “Bu YEDAŞ’ın özelleşmiş hali mi” diye sordu.

YEDAŞ’TAN FETÖ’YE KIYAK VATANDAŞA EZİYET

YEDAŞ, vatandaşın miktarı ne olursa olsun ödemediği takdirde bir ay içinde sayacı mühürleme uygulamasını Samsun’daki FETÖ okulları kapatılana kadar uygulamadı.

YEDAŞ’ın Samsun’daki FETÖ okullarından tahsil etmediği elektrik borcu trilyonlara ulaştı.

KHK ile kapatılan FETÖ okulları Milli Emlak Müdürlüğü’ne, oradan da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü FETÖ’nün okullarının elektrik sayaçlarını değiştirdi fakat YEDAŞ, FETÖ’ye çektiği kıyağın faturasını Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullara göndererek, FETÖ’den tahsil etmediği 1 Trilyon 300 Bin TL’yi devletten tahsil etme yoluna gitti.

YEDAŞ SESSİZLİĞİNİ KORUYOR!

YEDAŞ, Samsun’da Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan FETÖ okullarından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilene kadar elektrik parası tahsil etmediği yönündeki haberimiz hakkında sessizliğini muhafaza ediyor.

Bank Asya’ya 50 veyahut 100 TL yatıranın peşine düşen devletin etkili ve yetkili kurum ve kuruluşlarını YEDAŞ’ın FETÖ okullarından tahsil etmediği elektrik paralarıyla alakalı olarak yapmış olduğumuz onlarca habere rağmen YEDAŞ sessizliğini koruyor.

YEDAŞ, FETÖ’ye geçmiş olduğu kıyak hususunda haberimiz yayınlanmasından şimdiye kadar 7 ay geçmiş olmasına rağmen herhangi bir açıklama yapmadıkları gibi hukuki süreç de başlatamadı.

YEDAŞ FETÖ Atakum Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER