FETÖ Okullarından Para Almayan Yedaş soruşturması ne oldu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
FETÖ Okullarından Para Almayan Yedaş soruşturması ne oldu!
21.08.2019 09:27:25

 

FETÖ Okullarından Para Almayan Yedaş soruşturması ne oldu!

Çalık YEDAŞ Samsun, Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Bürosu tarafından geçtiğimiz yıl Mart ayında İncelemeye Alınmıştı.

Samsunözelhaber internet haber sitesi, Akasyam Haber’in haberlerini yeniden gündeme getirerek, FETÖ okullarından fatura tahsil etmediği için CİMER’e şikayet ettiğimiz YEDAŞ’ın Aradan uzun bir süre geçmesine rağmen incelemenin sonucunun ne olduğu bilinmezken, YEDAŞ’ı işleten ve hükümete yakınlığı ile bilinen ÇALIK grubunun söz konusu incelemeyi rafa mı kaldırttığı sorusunu sordu.

Aradan uzun bir süre geçmesine rağmen incelemenin sonucunun ne olduğu bilinmezken, YEDAŞ’ı işleten ve hükümete yakınlığı ile bilinen ÇALIK grubunun söz konusu incelemeyi rafa mı kaldırttığı sorusu akıllara geldi.

İŞTE O HABERİMİZ

YEDAŞ’ın, Samsun’da Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan FETÖ okullarından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilene kadar elektrik parası tahsil etmediği ve faturayı devlete kestiği yönündeki BİMER şikâyetimiz Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Terör Suçları Bürosuna iletildi.

BİMER Başvurumuz Adalet Bakanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’na iletilmişti. Son olarak Adalet Bakanlığı şikâyetimizi, 01.03.2018 10.01 tarih itibariyle Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Bürosuna iletti. ŞİKÂYETİN MUHTEVASI

YEDAŞ, vatandaşın miktarı ne olursa olsun ödemediği takdirde bir ay içinde sayacı mühürleme uygulamasını Samsun’daki FETÖ okulları kapatılana kadar uygulamadı.

YEDAŞ’ın Samsun’daki FETÖ okullarından tahsil etmediği elektrik borcu trilyonlara ulaştı.

KHK ile kapatılan FETÖ okulları Milli Emlak Müdürlüğü’ne, oradan da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü FETÖ’nün okullarının elektrik sayaçlarını değiştirdi fakat YEDAŞ, FETÖ’ye çektiği kıyağın faturasını Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullara göndererek, FETÖ’den tahsil etmediği 1 Trilyon 300 Bin TL’yi devletten tahsil etme yoluna gitti.

KİM GÖZ YUMDU VE HALA KİM KORUYOR

Bank Asya’ya 50 veyahut 100 TL yatıranın peşine düşen devletin etkili ve yetkili kurum ve kuruluşlarını YEDAŞ’ın FETÖ okullarından tahsil etmediği elektrik paralarının peşine düşmediği için BİMER’e şikayet etmiştik.

FETÖ okulları YEDAŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert