FETÖ Şüphelisi Ak Partililere Yargı Torpili Mi Yapılıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
FETÖ Şüphelisi Ak Partililere Yargı Torpili Mi Yapılıyor!
08.05.2018 09:16:12

 

FETÖ Şüphelisi Ak Partililere Yargı Torpili Mi Yapılıyor!

FETÖ'ye finansal destek sağlamak suçundan 21 aydır İzmir'de tutuklu yargılanan Orkide Yağları'nın sahibi Ahmet Küçükbay etkin pişmanlıktan faydalanmak için FETÖ ile irtibatlı olduğunu iddia ettiği 84 isim hakkında herhangi bir işlem yapılmadı.

YEMEKLERE KİM KATILDI?

 İzmir Emniyeti'nin 11 Ocak'ta 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdiği 40 sayfalık rapor, “FETÖ'nün bürokrat ve siyasi ayağı böyle kapatıldı” yorumlarına neden oldu.

Küçükbay, cemaat toplantılarına ilişkin şunları söyledi:

“Bu toplantılara o dönemde cemaatin İzmir sorumlusu olarak bilinen Bekir Baz gelirdi.

2010'dan 2013'e kadar Mövenpick Otel'de haftanın her salı günü yapılan toplantılara benimle birlikte; Rıza Akça, Necip Kalkan gibi 20-25 kişi katılırdı.

Hatta 2-3 sefer Telekom Bölge Müdürü Y.Y. bu salı toplantılarına katılırdı. Ayrıca, Ramazan aylarında gruptaki işadamları ile Bekir Baz ve yardımcılarının bulunduğu yerde bürokratlardan İzmir eski Valisi Cahit Kıraç, Aydın eski Valisi Hüseyin Avni Coş, Manisa eski Valisi Celalettin Güvenç (Halen AK Parti milletvekili), İzmir eski başsavcılarından Celal Kocabaş'ın geldiğini hatırlıyorum.

2012'de Necip Kalkan'ın Bayraklı Seyir Tepe'de bulunan restoranda düzenlediği yemekli toplantıya Bekir Baz, Zafer Dokan, Hikmet Alcan katıldı. Aynı yıl çiftliğimdeki iftara Cahit Kıraç, Hüseyin Avni Coş ve Celalettin Güvenç katıldı.”

 Küçükbay, 15 Temmuz'dan sonra yayını durdurulan ve TMSF'ye geçen Kanal 35 adlı televizyon kanalını o dönem AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu'nun telkinleri ile kurduğunu anlattı.

 FETÖ BAĞLANTILARINI TEK TEK ANLATTI

21 aydır tutuklu olan Ahmet Küçükbay, İzmir'de vergi rekortmeni olduğunu belirtti, FETÖ bağlantılarını tek tek anlattı.

İzmir Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Faruk Öztürk'ün imzasıyla Küçükbay'ın ifadesinde adı geçen kişiler hakkında yapılan işlemlere ilişkin mahkemeye gönderilen raporda, AK Parti İzmir milletvekilleri Necip Kalkan ve Celalettin Güvenç için, “Halen vekil olduklarından dolayı haklarında araştırma yapılmamıştır” denildi.

 SORUŞTURMA YAPILAMAZ

 Emniyet raporunda, Merkez Valisi Hüseyin Avni Coş'un POLNET ve UYAP kayıtlarında herhangi bir arama kaydının bulunmadığına dikkat çekildi. “Şahıs hakkında soruşturma açılması için yeterli bilgi verilmediği anlaşılmıştır. Küçükbay tarafından verilen ifadelerdeki bilgiler irdelendiğinde Coş hakkında FETÖ/PDY mensubiyetleri sebebiyle etkin bir soruşturma yapılamayacağı değerlendirilmektedir” denildi.

Kaynak: Odatv - Cumhuriyet

​FETÖ AK Parti İzmir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
denizcan     2018-05-08 Yrgı Fetö şüphelisi AKP lilere Torpilmi yapıyo bilemem ama AKP li hem Büyükşehir hemde Atakum belediyeleri iki bara torpil yaptı yıllarca kazandığımız kanunu bile tın madı açıkda içenler naralar çalgılar var belediyenin bütçesi yokmuş yıkmaya yıkılcak binada yok açık yerlere ikibld.çevre mühendisleri kapalı raporu tutup canlı müzik ruh satı verdi bi karış duvarı çatısı yok vergilerimizle maaş alıpda görevini yapmayanlara haklarımız haram zıkkım olsun Atakum Denizevleri 214 sok.
GALERİLER
Advert
Advert