FETÖ'cü Talha Uğurluel Niye Cumhurbaşkanlığı'nın Himayesinde!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 FETÖ'cü Talha Uğurluel Niye Cumhurbaşkanlığı'nın Himayesinde!
12.12.2018 09:26:39

 

FETÖ'cü Talha Uğurluel Niye Cumhurbaşkanlığı'nın Himayesinde!

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan tarihçi Talha Uğurluel bugüne kadar AK Partili belediyeler ve bizzat cumhurbaşkanlığı tarafından fonlandığını Erdoğan'ın teyze oğlu Cengiz Er yazdı.

Erzincan'da FETÖ'nün medya yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan meczup tarihçi Talha Uğurluel'i düne kadar AK Partililerin uğurladığını Erdoğan'ın teyze oğlu Cengiz Er deşifre etti. Daha önce defalarca Uğurluel'in FETÖ'cü olduğu konusunda yetkilileri uyardığını ileri süren Er, "Talha Uğurluel konusunda onlarca haber yaptım... Bu adamı fonlayan Ak Partili belediyeleri ve kamu kuruluşlarını uyardım. Benden hep belge ve kanıt istediler. Fetullah Gülen'in bile FETÖ ile bağlantısının belgesi yok be kardeşim" dedi.

Peki Talha Uğurluel'i fonlayan ağırlayan kamu kuruluşları hangileri?

Çeşitli belediyelerin etkinliklerine katılan Uğurluel, 2017 yılının 26 Aralık'ında Cumhurbaşkanlığı himayesinde Haliç Kongre Merkezi'den düzenlenecek olan "Kudüs" etkinliğine davet edilmişti.

Dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş imzalı davetiyede şu ifadeler yer almıştı:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yüksek himayelerindeki 2017 Kudüs Yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştireceğimiz "Zamanın Kudüs'ü, Kudüs'ün zamanı" adlı dramatik sahne gösterisini teşriflerinizi arz ederim."

Hakkında FETÖ şüphe ve iddiaları bulunan Uğurluel'in Erdoğan himayesindeki toplantıya dönemin Kültür ve Turizm Bakanı tarafından davet edilmesi tepki çekmişti.

​FETÖ Talha Uğurluel Cengiz Er
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER