Advert
Fetöcü’nün Makalesi Öğrencilere Okutuluyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Fetöcü’nün Makalesi Öğrencilere Okutuluyor!
21.09.2017 17:10:32

 

Fetöcü’nün Makalesi Öğrencilere Okutuluyor!

Milli Eğitim Bakanlığı Dökülüyor

VARAN 5

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim 7. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitabına FETÖ firarisi Osman Eğri'nin makalesini koymuş

Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırlattığı ilköğretim 7. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitabında Hitit Üniversitesi eski rektör yardımcısı Osman Eğri'nin "Cabbar Kulu'dan öğütler" başlıklı makalesi koyuldu. Kitapta Alevilik konusu “İslam düşüncesinde yorumlar” başlığı altında işlendi. Alevi-Bektaşi inancı anlatılırken, “okuma metni” olarak “Cabbar Kulu’ndan Öğütler” bölümü yer aldı. Alevi Bektaşi büyüklerinden birisi olduğu belirtilen Cabbar Kulu’nun öğütleri ise Osman Eğri tarafından derlenen Kitab-ı Cabbar Kulu kitabından alıntılandı. Osman Eğri’nin adı, sayfanın altında “hazırlayan” sıfatıyla yer aldı.

Daha önce de Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Sosyal Bilgiler 7. sınıf öğrenci çalışma kitabında, FETÖ'nün yaptığı 17- 25 Aralık operasyonlarına güzelleme yapılmış ve kitaplar için toplatılma kararı alınmıştı.

İlköğretim ders kitabında FETÖ propagandası

Osman Eğri kimdir;

Osman Eğri firari durumda olup ABD'de yaşamaktadır. Aynı zamanda hakkında yakalama kararı bulunan Eğri FETÖ'nün Alevilerden sorumlu üst düzey imamları arasındadır.

Eğri 15 Temmuz darbe girşiminin olduğu gün firar etmişti.

ODA TV

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim FETÖ firarisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hasan Yüksel     2017-09-30 Bu Eğri Osman'a bir sorum var. Cebbar Kulu Kitabını, Hasan Yüksel Saim Savaş 1997'de Sivas'ta "Üveysilikten Bektaşiliğe Kitab-ı Cebbar Kulu adı başlığıyla ilk kez yayınladıklarından haberin olmadı mı? Peki olmadı diyelim. Hasan Yüksel ile Saim Savaş'ın bu çalışması üzerineİslami Araştırma Dergisi (Cilt 12, Sayı No 3-4 1999)nde Süleyman Hayri Bolay'ın "Garip Bir Osmanlı Düşünürü: Cebbar Kulu" başlıklı makalesini de mi
GALERİLER
Advert
Advert