Fetö'nün mahrem imam yapılanması!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Fetö'nün mahrem imam yapılanması!
12.05.2017 12:19:29

 

Fetö'nün mahrem imam yapılanması!

Ankara merkezli 81 ilde düzenlenen operasyonlara dayanak oluşturan istihbarat raporu, FETÖ’nün mahrem imamlarının sırlarını deşifre etti.

Ankara merkezli 81 ilde düzenlenen operasyonlara dayanak oluşturan istihbarat raporu, FETÖ’nün mahrem imamlarının sırlarını deşifre etti.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; İstihbarat Daire Başkanlığı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlattığı çalışmalar sonunda, FETÖ'nün "mahrem imamlarının" örgüt içindeki faaliyetlerini anlatan bir rapor hazırladı. Ankara merkezli 81 ilde düzenlenen ve yüzlerce şüphelinin yakalandığı "mahrem imamlar" soruşturması da bu rapor doğrultusunda başlatıldı.

HER ALT BİRİM İÇİN AYRI İMAM

Rapora göre örgüt, il emniyet müdürlükleri ve garnizon komutanlıklarındaki her alt birim için ayrı mahrem imam görevlendiriliyordu. Büyük çoğunluğu öğretmen olan bu imamların başlarında da bölge imamları bulunuyordu. Özellikle emniyet teşkilatında, erkek ve kadın polisler için ayrı, polislerin rütbe ve mezun oldukları dönemlere göre de ayrı ayrı mahrem imamlar atanıyordu. Bu nedenle bir il emniyet müdürlüğünde 20'den fazla mahrem imam görevlendiriyor ve hiçbiri diğerini tanımıyordu.

KURAYLA TAYİNİ ÇIKAN SUBAYI GİTTİĞİ YERDEKİ İMAMLA TANIŞTIRIYORLARDI

Askeri okulun başından itibaren irtibat kurduğu örgüt üyesiyle, mezun olup subaylığa başlayıncaya kadar bağlantısını sürdüren mahrem imamlar, ilk kuralarını çekip subay atandıkları yere giderek buradaki mahrem imamla da bu kişileri tanıştırıyordu. Kendilerine bağlı subaylarla halka açık yerlerde ya da telefonla asla görüşmeyen, randevu sistemiyle kendi evinde buluşan mahrem imamlar, subaylara ByLock ve Eagle gibi programlar yüklü tablet bilgisayarlar vererek, gerektiğinde buradan görüşüyordu.

MAHREM İMAMLARA ÖRGÜT İÇİ EVLİLİK YAPTIRILIYORDU

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki mahrem imamlar, PKK'ya yönelik operasyonları önceden haber alıyordu. Mahrem imam bulunduğu ilden ayrıldığında, il sorumlusu yeni bir mahrem imam görevlendiriyor ve subaylar bu imamla tanıştırılıyordu. Her subay için ayrı bir kod ismi kullanan, ilden ayrılırken de genellikle evlerini de birbirlerine devreden mahrem imamlar, mutlaka örgütün kadın elemanları ile evlendiriliyordu.

fetö mahrem imam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert