Fetö’nün Türkiye İhanetinin Kısa Özeti
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Fetö’nün Türkiye İhanetinin Kısa Özeti
14.09.2017 14:43:35

 

Fetö’nün Türkiye İhanetinin Kısa Özeti

1- FETÖ, 12 Eylül 1980 darbesini alkışlamış, vesayetçilere selam durmuştur. Darbeci olan Kenan Evren'i cennetlik ilan etmiştir.

2- FETÖ, 28 Şubat darbesini haklı bulmuş, desteklemiş ve savunmuştur.

3- Birçok siyasi cinayetlerde FETÖ’nün izi vardır. (Bayram Ali Öztürk, Necip Hablemitoğlu, Dink, Danıştay, Kaşif Kozinoğlu, Uludere)

4- FETÖ, 7 Şubat 2012'de yargıyı kullanarak, kendinden olmayan MİT yönetimini bertaraf ederek teşkilatı ele geçirmek istedi.

5- FETÖ, önünde engel olarak gördüğü tüm kurum ve şahısları bertaraf etmek için her türlü hile ve yöntemi acımasızca kullandı.

6- FETÖ, siyasete dizayn vermek için kullandığı metotlardan biri gizli kaydedilmiş kasetlerle kumpas kurmaktı.

7- FETÖ, devletin en önemli sırlarının saklandığı Kozmik Oda’ya girdi ve buradan çok önemli bilgileri aldı.

8- FETÖ, hayali terör örgütü isimleri üreterek binlerce kişiyi illegal yöntemlerle dinledi. Kişiler hakkında sayısız kumpas davası açtı.

9- FETÖ yargıdaki paralel yapılanması aracılığı ile birçok darbe girişiminde bulundu, birçok dosyayı kararttı ve sayısız kumpasa imza attı.

10- FETÖ, hükümetin istifa etmesi ve mega projelerin durdurulması için 17 Aralık’ta medya destekli yargı darbesi denedi.

11- MİT’e ait yardım tırları, terör örgütlerine silah sevkiyatı yapıldığı iftirasıyla 19 Ocak 2014 tarihinde FETÖ operasyonuyla durduruldu

12- Olayların fitilini ateşleyen Gezi Parkı'ndaki çadırların yakılması talimatı FETÖ tarafından verilmişti.

13- Terörle mücadeledeki istihbarat zafiyetinin perde arkasından FETÖ çıktı, FETÖ’nün istihbaratı sağır ettiği belgelendi.

14- FETÖ, 10 binlerce terörist, 35 askerî uçak, 74 tank, 246 zırhlı araç, 3 gemi, 3 bin 992 silah,37 helikopterle darbe girişiminde bulundu.

15- Millet, FETÖ’cü hainlere karşı göğsünü kurşunlara siper ederken geride 250 şehit ve binlerce gazi bıraktı ama sancağı elinden bırakmadı.

SAİD BULUT – Nabız haber

Fetö Türkiye İhanet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert