Fetö’nün Yeni Merkezi Mısır
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Fetö’nün Yeni Merkezi Mısır
02.01.2017 10:23:58

 

Fetö’nün Yeni Merkezi Mısır

Darbeci Sisi, FETÖ’nün darbe girişimine ilk andan itibaren açık destek verdi.

Mısır’ın önümüzdeki günlerde FETÖ'nün yeni merkezi olabileceği iddia ediliyor.

Sosyal Medyada FETÖ Gerçekleri ismiyle FETÖ’yü deşifre eden hesapta yer alan bilgilere göre gu iddiaları doğrulayacak ve 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Mısır’ın FETÖ’ye desteğini ispatlayacak gelişmeler şunlar;

Uluslararası kuruluşlar FETÖ'yü 'terör örgütü' ilan etmeye başladı. Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) da bu doğrultuda karar aldı.

İslam İşbirliği Teşkilatı ise 27 Temmuz 2016’da FETÖ’yü terör örgütü kabul ettiğini duyurmuştu. Bu karara yalnızca Mısır itiraz etmişti.

Mısır FETÖ için önemli bir karargah konumunda. FETÖ ile Sisi yönetimi, Türkiye karşıtlığı ortak paydasında birlikte hareket ediyor.

FETÖ Mısır'da ilk olarak, darbeci Sisi’ye tebrik mesajı yolladı. Darbe yönetimiyle işbirliği yapmaya hazır olduğunu iletti.

Mısır’da gerçekleşen darbe sonrası AA muhabirlerine akreditasyon verilmezken, Zaman muhabirlerine kolaylıkla akreditasyon verildi.

FETÖ, Kahire merkezli El-Ahram Stratejik Araştırmalar Merkezi ile Türkiye'yi karalamak üzere birçok ortak program düzenledi.

FETÖ'cü Abdülhamit Bilici, bu programlarda Türkiye’nin demokrasiden uzaklaştığını iddia etti. Bu iddiasını darbeci Mısır'da dillendirdi.

Cihan Haber Ajansı Mısır Temsilcisi Turgut Karamehmetoğlu, 2 Haziran 2016’da Sisi’ye yakın Mısır TV kanalında FETÖ propagandası yaptı.

Mısır, Birleşmiş Milletler'in darbe girişimini kınayan ve Türkiye’nin seçilmiş hükümetine saygı çağrısı yapan açıklamasına karşı çıktı.

Mısır Başbakanı Şerif İsmail, "Gülen iltica talebinde bulunursa, bunu değerlendiririz" açıklamasında bulundu.

Teröristbaşı Gülen 3 Ağustos 2016’da Mısır TV’sine çıktı, “Batı Türkiye’ye müdahale etsin” çağrısında bulundu.

Mısır Dışişleri Bakanlığı, FETÖ okullarının kanuna aykırı bir faaliyet yapmadığını iddia ederek, bu okulları kapatmayacağını duyurdu.

Mısır’da darbeden sonrası Cumhurbaşkanlığı Basın Müşavirliği yapan Ahmed Muselmani, Gülen’in Mısır’a sığınabileceğini söyledi.

FETÖ'cü iş adamları da kaçış yeri olarak Mısır'ı tercih ediyor. Rodi Jeans'ın sahipleri Çetin ve Fetin Kazancı kardeşler Mısır'a kaçtı.

Hakkında yakalama kararı bulunan Alfemo mobilyanın sahibi Ramazan Davulcuoğlu da Mısır'a firar etti. Mısır'da fabrika kurmayı planlıyor.

Halka ateş açılması emrini veren FETÖ'cü albaylar Nebi Gazneli ile Müslüm Kaya da yine Mısır'a kaçmak isterken Konya'da yakalandı.

 

fetö Mısır Körfez İşbirliği Konseyi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert