FETÖ'ye giden paranın yüzde 40'ı o şirketten
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
FETÖ'ye giden paranın yüzde 40'ı o şirketten
09.02.2018 14:19:36

 

FETÖ'ye giden paranın yüzde 40'ı o şirketten

Sabah ekonomi yazarı Dilek Güngör bugünkü yazısında dün mal varlıklarına el konulması için ilk adımın atıldığı Boydak Holding hakkında çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

“Raporlara göre, Türkiye'de örgüte aktarılan toplam paranın yüzde 38-40'ı Boydaklar'ın şirketlerinden gidiyor. “ diyen Dilek Güngör yazısını şu sözlerle bitiriyor: “Hepsi şirketlerin kârından mı aktarılmış yoksa şehirdeki himmetler de mi holding üzerinden örgüte gönderilmiş...  Tüm bunlar birkaç haftaya kadar daha da netleşecek”

DİLEK GÜNGÖR'ÜN YAZISINDAN BAŞLIKLAR

Maliye Bakanlığı'ndan 3 bilirkişi yaklaşık 2 yıldır Boydak Holding ve iştiraklerini inceliyor. İştirakler arasında ortaklıkları bulunan banka da var. Şu ana kadar 5rapor hazırladılar. Öyle görünüyor ki, bu kadarla da kalmayacaklar. Muhasebe kayıtları incelenmeye devam ettikçe soruşturmanın kapsamı da genişleyeceğe benziyor. Burada fazla detaya girmeyeyim fakat muhasebe kayıtları umulmadık isimleri de karşımıza çıkarabilir.

Peki sizce Boydaklar'ın şirketlerinden FETÖ'ye ne kadar para gönderilmiştir?

Sıkı durun... Bilirkişilerin şu ana kadar yaptıkları incelemelerde tespit ettikleri rakam karşısında ben küçük dilimi yutuyordum. Eminim siz de öyle olacaksınız.

Raporlara göre, Türkiye'de örgüte aktarılan toplam paranın yüzde 38-40'ı Boydaklar'ın şirketlerinden gidiyor. Bu, öyle 5-10 bin TL değil, milyarlarla ifade edilecek bir rakam... Hepsi şirketlerin kârından mı aktarılmış yoksa şehirdeki himmetler de mi holding üzerinden örgüte gönderilmiş... Tüm bunlar birkaç haftaya kadar daha da netleşecek.

Sabah

FETÖ Boydak Holding Maliye Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert