Figüran Olmaya Devam
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Figüran Olmaya Devam
08.02.2018 11:01:32

 

Figüran Olmaya Devam

Yine aynı film, yine aynı senaryo ve yine başrol oyuncusu yapılmaya çalışılan bir figüran var karşımızda... Sekiz yıldır değişmeyen aktör: Kemal Kılıçdaroğlu. CHP’de kongreye gidildi ve sonucunda Kılıçdaroğlu, yeniden CHP Genel Başkanlığına seçildi.

Şaşırdık mı? Hayır, tabi ki şaşırmadık. Önce kaset kumpasıyla Kılıçdaroğlu'nu başa getirdiler, sonra da adalet yürüyüşüyle bir efsane, bir kukla lider meydana getirme yolunda kendilerince mühim bir adım attılar. Hamdolsun, bizler oynadıkları oyunun farkındayız.

CHP tabanında ciddi çatlakların olduğunu görmek pek de zor değil. Bazılarının koltuklarına kurulup ''Biz Atatürk'ün kurduğu partiyiz'' demesine karşın CHP'nin girdiği süreç, en çok da CHP tabanında rahatsızlık yaratmıştır. Görünen köy kılavuz istemez. Kimse kusura bakmasın ama bu süreçte CHP, Atatürk ilkelerine, Türkiye’liliğe uzak kalmıştır. Sekiz yıldır bir figüran seyrediyoruz. Bu filmde yapımcılar, dış mihraklardır. Kılıçdaroğlu, seçimlerde yüzde elli bir oyla birinci olmuşçasına, kendi partisindeki karşıt sesleri susturmuşçasına, memleket insanının gönlünü fethetmişçesine  zafer şenliği içinde.  Çevresindeki, kendi film ekibindeki arkadaşları, yandaşları her ne kadar  ''En büyük lider bizim lider'' sözleriyle gerine gerine yürüse de halk bunlara inanmıyor. Cumhuriyet Halk Partisi, uzun bir zamandan beri yalnızca kelimelerin arasına sıkışmıştır. Gerçek Cumhuriyet Halk Partililer Afrin'de, sınır ötesinde ülkemiz için, dünya mazlumları için mücadele eden Mehmed’imize sahip çıkan ve dualarında onlara da yer verenlerdir. Teröriste terörist diyemeyenler değil...

Kemal Kılıçdaroğlu ve Selin Sayek Böke askerimize, sınırlarımızın yılmaz bekçisi olan sivil halkımıza kurşun sıkan PYD'yi terör örgütü olarak kabul etmemiş, edememiştir. Bizimse temennimiz, Artvin'den doğan güneşin CHP'nin gölge oyunu oynadıkları perdeyi aydınlatarak oyundaki gizli ellerin sahneye yansımasına vesile olmasıdır. Ama az kaldı gerçek CHP’liler partilerine sahip çıkıp o filmi gişede tarihe gömer.

Unutmayalım bu millet sağcısı ve solcusu ile tek yürek olmayı en zor anlarında göstermiştir.

Gülay Alpagut     

Kemal Kılıçdaroğlu CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert