Flo mağazacılık’tan açıklama!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Flo mağazacılık’tan açıklama!
05.08.2017 16:22:27

 

Flo mağazacılık’tan açıklama!

‘Samsun Flo Mağazalarında Personele köle muamelesi mi yapılıyor!’ başlıklı haberimiz üzerine FLO Mağazacılık bir açıklama yaptı;

Samsun FLO mağazalarında personele yapılan ayrımcılık, onur kırıcı ve kötü muamele gün yüzüne çıkıyor.” Şeklinde devam eden haberimizin ardından yapılan açıklama şöyle;

4 Ağustos 2017 tarihinde Akasyam Haber web sitesinde “Flo Mağazalarında Personele köle muamelesi mi yapılıyor!” başlığı ile yayınlanan haberinize ilişkin olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından, göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz.

FLO Mağazacılık bünyesindeki tüm çalışanlarımızın sosyal güvenlik sistemi kapsamında belirlenen tüm özlük haklarına saygı duyulmaktadır. Sağlıklı ve verimli bir iş ortamı yaratılması amacıyla şeffaflık ve güven esasına göre çalışmak, Kurumumuz tarafından çalışanlarımıza karşı mesleki bir sorumluluk olarak görülmektedir.

Bu kapsamda çalışanlarımıza her yıl düzenli olarak, iş sözleşmelerinde yer alan hususların yenilenmesi amacıyla muvafakatname imzalatılmaktadır. Bu durum sektörde faaliyet gösteren tüm firmalar için geçerlidir. Ayrıca temel insan kaynakları politikamız; işin gereklilikleriyle çalışanlarımızın beceri ve yetkinliklerini buluşturarak insan kaynaklarını çağdaş ölçütlere göre ve herkesi eşit fırsat ilkesiyle seçmek, geliştirmek, değerlendirmek ve yönetmek üzerine kuruludur. Dolayısıyla Kurumumuz bünyesinde yapılan görev değişiklikleri, çalışanlarımız rızası doğrultusunda yapılmaktadır. Aksi durumlarda yapılan görev değişiklikleri, çalışma şartlarında esaslı değişikliğe girmekle birlikte yasal olarak geçerli değildir. Ayrıca bu pozisyonların çalışma koşulları ve ücretleri arasında bir fark yoktur. Mağazanın operasyonel isleyişine uygun olarak herkes her görevi yapabilmekle birlikte mağaza müdürü de kasada işlem yapabilir. Bu uygulamada bir yanlışlık bulunmamaktadır.

FLO Mağazacılık olarak, Şirketimizin temel değerleri doğrultusunda büyük hassasiyet gösterdiğimiz ve şeffaflığı, karşılıklı güven, dürüstlük ve saygıyı, dayanışma ve işbirliğini içeren, kanunlara ve yasal düzenlemelere uygulamayı taahhüt eden insan kaynakları politikamıza rağmen, böylesi bir konuyla töhmet altında bırakılmış olmaktan büyük üzüntü duymaktayız.

Bilgi eksikliğinden kaynaklı söz konusu yanlış anlamaların önüne geçmek amacıyla açıklamamıza yer verilmesini ve Kurumumuz ile ilgili duyum haberlerinin önceden Kurumumuz ile irtibata geçilerek teyit edilmesi konusuna özen gösterilmesini önemle rica ediyoruz.

Saygılarımızla,

FLO Mağazacılık,   

FLO Mağazacılık Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Osman     0000-00-00 :)
GALERİLER
Advert
Advert