Garantili Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Garantili Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?
05.12.2019 08:41:11

 

Garantili Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam Vizesi nasıl alınır ?,  Vietnam vize istiyor mu ? gibi sorular internet üzerinde sıkça aratılmaktadır. Vietnam vizesi Türk vatandaşları için karmaşık gibi gözükse de aslında alması gerçekten en kolay vizelerden bir tanesi. Vietnam son yıllarda Türkiye’den de olmak üzere dünyanın heryerinden bir çok turite ev sahipliği yapmaktadır. Bunun sebebi gerçekten olağanüstü doğaya sahip olması, ilgi çekici kültürü, güler yüzlü insanları ve denemeye değer yemekleri.

Avrupa, Amerika vatandaşları direk e-vize alabiliyor fakat biz Türk vatandaşları olarak aracı bir kuruma ihtiyaç duyuyoruz. Vietnam’da bulunan yerel bir seyahat acentesinin bizim için yine orada bulunan göç idaresine vize başvurusunda bulunarak vize onay mektubu (Vietnam c1 belgesi) adında bir belge temin etmesi gerekiyor. Bu belge bizim vizemizin onaylandığını taahhüt ediyor. Bu belgenin çıktısını alarak direk Vietnam’a uçabiliyor ve vizemizi kapıda sorunsuz bir şekilde alabiliyoruz.

Vietnam C1 Belgesi (Vietnam Vize Onay Mektubu)

Vietnam c1 belgesi, diğer adıyla vize onay mektubu ;  Vietnam’da bulunan yerel bir seyahat acentesinin  sizin  Vietnam’a tamamen turistik amaçla gideceğinizi, belirtilen seyahat tarihlerinde de giriş-çıkış yapacağınızı taahhüt ederek aldığı bir belgedir. Vizenizin onaylandığını taahhüt eder ve geriye sadece vizenizi pasaportunuza işletmesi kalır. Vietnam c1 belgenizi, güvenilir bir firma üzerinden almanız önemlidir. Aksi durumda sorun yaşayabilirsiniz.

2016 yılından beri Türkiye’de Türk vatandaşlarına Vietnam vizesi temin eden Vietnamavize.com firması üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, whatsapp veya mail üzerinden firma yetkililerine pasaport ilk sayfa görüntünüz ve uçak bileti rezervasyonlarınızı iletmeniz. Eğer henüz rezervasyonunuz yoksa Vietnam’a giriş-çıkış tarihlerinizi iletmeniz kafi.Başvuru sonrası 7 iş gününde belgeniz çıkar, belgenin aslı Vietnam’da kalır, size kopyasını iletirler. Firmanın sağladığı en iyi avantajlardan bir tanesi  ödemenizi belgeniz geldikten sonra yapabiliyor olmanız.  Arzu ederseniz Vietnam konsolosluğunu arayarak belgenizin geçerliliğini de teyit edebiliyorsunuz. Firma bu güvenceyi veriyor zaten size.

Firma bilgileri ;

https://vietnamavize.com

Whatsapp / Tel : +90 541 210 20 20

Mail : vietnamavize@gmail.com

Havalimanında Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Vietnam c1 belgenizi temin ettikten sonra geriye sadece vizenizi pasaportunuza işletmek kalıyor. Daha öncede belirttiğimiz gibi c1 belgesi vizenizin onaylandığını taahhüt eder ve geriye sadece vizenizi pasaportunuza işletmesi kalır. Bunu ister havalimanında isterseniz de herhangi bir Vietnam konsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.  Havalimanında vizenizi alabilmek için, pasaportunuzu, 2 adet biyometrik fotoğrafınızı ve 25 usd vize işleme ücreti teslim etmeniz gerekmektedir. Ek olarak orda basit bir başvuru formu doldurup teslim ediyorsunuz, hepsi bu kadar. Ortalama 15-20 dk içinde vizenizi pasaportunuza işliyorlar ve size teslim ediyorlar.Siz de sorunsuz bir şekilde Vietnam’a giriş yapıyorsunuz.

Vietnam Vizesi Ücreti Nedir ?

Vietnam vizesi ücreti,  c1 belgesi için 90 usd ödüyorsunuz. Havalimanında da 25 usd vize işleme ücreti. Tek girişli için toplamda size 115 usd gibi bir maliyet oluyor. Bunun dışında ekstra bir maliyet yok. Eğer çoklu girişli Vietnam vizesi almak isterseniz c1 belgesi için 110 usd, havalimanında vize işleme ücreti için 50 usd ödüyorsunuz. Daha sonraki girişlerde herhangi bir şekilde vize işleme ücreti ödemesiniz.

Vietnam’da En fazla Kaç Gün Kalınabiliyor ?

Türk vatandaşları Vietnam’da max. 25 gün kalınabilmektedir.  Daha uzun kalabilmelerinin tek yolu, ülkeden ayrılıp yeni bir vizeyle giriş yapmaları. Bu şekilde her defasında 25 gün kalabilmektedirler.

Vietnam vizesi 2020 yılında da aynı yöntemle alınabilecektir.

Vietnam vizesi Vietnam c1 belgesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert