Gazete gerçek terörle mücadele masasında!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gazete gerçek terörle mücadele masasında!
28.12.2016 11:14:40

 

Gazete gerçek terörle mücadele masasında!

Samsun’da yayın yapan Gazete Gerçek’in, FETÖ’cü dağıtım firması tarafından dağıtılması Terörle Mücadelenin dikkatini çekti.

Gezi olaylarında "Dayan Taksim Samsun Yanında" manşeti atan, Mart 2014 yılındaki yerel seçimlerde özellikle Canik ve İlkadım İlçelerinde FETÖ'nün kol kola olduğu adayları destekleyici haberler ile GEZİ PARKI ihanetine FETÖ’ye hizmeti de ekleyen Kaynar, 17-25 Aralık operasyonlarından sonra 23.10. 2015 tarihli sözleşme ile Gazete Gerçek’in dağıtımını Cihan Medya Dağıtım AŞ’ye yaptırmış.

Kaynar’ın imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeni olduğu Gazete Gerçek, 15 Temmuz hain Darbe girişimi ardından ise çark ederek FETÖ karşıtı haberler yapması kendini aklama çabası olarak değerlendiriliyor.

Gazete Gerçek'in 17/25 Aralık operasyonlarından sonra Cumhurbaşkanı’nın FETÖ/PDY’ye karşı almış olduğu pozisyonu umursamadan dağıtım işinde FETÖ'nün medya ayağını yürüten Cihan Medya Dağıtım A.Ş ile dağıtım sözleşmesi ortaya çıktı.

23.10.2015 tarihinde yapılan sözleşmede Gazete Gerçeğin FETÖ/PDY soruştuması kapsamında kapatılan Cihan Medya Dağıtım A.Ş ile dağıtım sözleşmesi yapan Gazete Gercek imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeni Hayati Kaynar'ın köşe yazılarında bir takım kurum ve kişileri hedef alarak FETÖ'cü ilan etmesi acaba kendisini aklamak için başkalarını hedef gösteriyor sorusunu akıllara getirdi.

Gazetecilik yaptığını iddia ederek insanları karalayan, kimsenin bu şehirde iş yapmaması için büyük gayret gösteren fakat kendi tanıttığı, bildiği yakın akraba ve dostlarına gelince farklı çalışmalar içine giren Hayati Kaynar'ın son oyunu da geçtiğimiz pazar günü ortaya çıktı.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç'le ilgili yaptığı haberlerden tekzip yiyen Kaynar'ın gazeteyi kimsenin göremememi ve okumaması için tekzip yayınlarını pazar günü yayınlatması, bayiye gazete verip satıldı gösterilmesi, aboneye dağıtım yapılmaması da pes dedirtti.

İŞTE İHANETİN BELGESİ 1 - ARENA KÜPÜR

Bilindiği gibi Gazete Gerçek İmtiyaz Sahibi Hayati Kaynar, Gazete Arena’nın imtiyaz sahibi olduğu dönemlerde Gezi Parkı provokasyonunun Atakum kalkışması hakkında ‘Dayan Taksim Samsun Yanında’ şeklinde manşet atarak büyük bir provokasyona imza atmıştı.

İŞTE İHANETİN BELGESİ - 2 - SÖZLEŞME

fetö Gazete Gerçek Cihan Medya Dağıtım Hayati Kaynar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert