Gazi Kooperatifine yapılan 2. FETÖ Zulmünün altından Yine İbrahim Uslan çıktı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gazi Kooperatifine yapılan 2. FETÖ Zulmünün altından Yine İbrahim Uslan çıktı!
12.10.2018 10:22:46

 

Gazi Kooperatifine yapılan 2. FETÖ Zulmünün altından Yine İbrahim Uslan çıktı!

2017 yılında Gazi Üniversitesi Sayıştay raporuna yansıtılan ve Gazi kooperatifin adeta "sorunlu" ve kapatılması gereken ülkücü bir yapı olarak resmedilen raporun altından da Yine Gazi Rektörü İbrahim Uslan çıktı.

Eski rektöründe gözünü diktiği bu kooperatife yönelik eski taş eski hamam FETÖ istilasının halen daha devam ettiğine dair çarpıcı bulgular var.

Birgün gazetesinde yapılan haber tamamen gerçek dışı olduğu kadar FETÖ pisliklerinin üstünü örtmek ve aslanı kediye boğdurmak amaçlı yapılmış arkasında FETÖ terör örgütü olan bir haberdir. Diyen kooperatifçiler;

Bir kere kooperatifler, çoğunluğu Gazi Üniversitesine ait olan diğer üyelerinin öğretim üyeleri ve gazi mezunlarının olduğu amacı tamamen üniversite yararına faaliyetler yapmak olan kurumlardır. Yıllarca Gazi üniversitesi bünyesindeki kantinler sosyal tesisler spor merkezi kız yurdu gibi birçok tesisi işletmiş ve gelirinin tamamına yakınını üniversiteye aktarmış kuruluşlar olduğunun altını çiziyorlar.

Kooperatifler aynı zamanda 2012 yılında göreve gelen FETÖ terör örgütünden tutuklanan ve yargılanan Rektör Süleyman Büyükberber ve üniversitedeki FETÖ yapılanmasına direnen Bir kuruluş.

Dönemin rektörü ve şimdi de FETÖden yargılanan Süleyman Büyükberber ve diğer FETÖcü ekibi Gazi Üniversitesindeki kooperatifler tarafından işletilen 20’nin üzerindeki kantini, spor merkezini, kır evini, kız yurdunu, gölbaşı sosyal tesislerini, kültür merkezini teker teker hukuk dışı yollardan gasp ve darp ile kooperatiflerin elinden almış ve buna karşılık kooperatifler de bu hukuk dışılığa dava yolu ile direnmişlerdir. Eğer kooperatifler bu direnişi göstermeselerdi bu işletmelerin tamamı FETÖye geçecekti. Ve kooperatifler bu davaları kazanarak üniversiteden milyonlarca tazminat kazanmışlardır. Üniversite tazminatları ödemediği gibi yargı kararlarına uymayarak tesisleri kooperatiflere halen daha teslim etmemektedir.

FETÖ ile mücadele eden kooperatiflere nedense yeni Gazi Üniversitesi rektörü İbrahim Uslan da direnç göstermiş, Kooperatif yetkililerinin defalarca uzlaşalım taleplerini geri çevirmiştir. İbrahim Uslan’ın eski FETÖden yargılanan Süleyman Büyükberber’in 2 yıl baş rektör yardımcısı olması, 17/25’den sonra dahi 7 ay uyumlu bir şekilde çalışması, kooperatiflere olduğu gibi üniversitenin diğer birimlerinde de eski FETÖden yargılanan Rektör Süleyman Büyükberber’in politikalarını devam ettirmesi ve ekibinin eski FETÖ’den yargılanan Süleyman Büyükberber zamanında görev almış kişilerden oluşması gerçektir. 

Bu yüzden FETÖnün Gazi üniversitesi’ndeki en büyük engeli kooperatifleri yok etmek için yeni rektör İbrahim Uslan da büyük çaba göstermektedir. Yalan haberlerle, devletin ilgili kurumlarını yanıltarak kooperatifleri yok etmeye çalışmaktadır. En son Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişleri marifetiyle kooperatifleri denetletmiş yapılan incelemede hiçbir yolsuzluk çıkmamış ancak sırf kooperatifleri ele geçirmek için Balkan Üniversitesinin aksi yargı kararlarına rağmen üniversite olmadığı raporu alınmıştır.

Şimdi de Sayıştay raporları ile kooperatifler hedef alınarak sıkıştırılmak istenmektedir.

İbrahim Uslan’ın şu anda görevde olan baş rektör yardımcısı Nizami Aktürk hakkında savcılık tarafından FETÖ soruşturması var iken ve dava açılmışken bu şahsın hala daha görevini sürdürüyor olması Gazi Üniversitesindeki FETÖcü yapılanmayı göz önüne sermekte olması bir hayli itibar zedeleyici.

FETÖ Gazi kooperatifi Gazi üniversitesi İbrahim Uslan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert