Gazi Rektörü Uslan’ın Cevaplamadığı 12'de 12 soru!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gazi Rektörü Uslan’ın Cevaplamadığı 12'de 12 soru!
24.10.2018 09:49:40

 

Gazi Rektörü Uslan’ın Cevaplamadığı 12'de 12 soru!

Elimize ulaşan bilgiler doğrultusunda; Gazi Üniversitesi Rektörlüğünce, Geçmişte FETÖ mağduru olan davacı personele; "cemaatle bağı olan kurum içinde bildiğiniz kişiler var mı diye hiç soru sormadığını, bir bilgi, belge ve yardım talebinde de bulunmadığı" ve FETÖ kovuşturmaların yüzeysel bir eksende sürdürüldüğü ifade edilmektedir.

Rektör İbrahim Uslan'a soruyoruz:

1. YÖK Başkanı Saraç'ın Rektörlere talimatı ve ilgili KHK'lar gereği;  Gazi Üniversitesi Rektörü tarafından ihraç edilen kaç cemaat zanlısı hakkında, eş zamanlı olarak;  Rektör ön yazısı re ‘sen savcılıklara da suç duyurusunda bulunulmuştur?

2. Kaç adet personele "gri personel" kategorisinde işlem yapılarak idarecilik görevlerinden el çektirildi?

3. FETÖ ve iltisaklılar kapsamında bazı akademik personelin soruşturma evraklarında bilerek, alenen usul (şekil) yanlışları yapıldığı ve idare mahkemelerine dosyaların bu şekilde gönderildiği ve esastan kapsamlı sorulara ve şikâyetçi ifadelerine yer verilmediği ve savcılık incelemesinden kaçırıldığı iddiası doğru mudur?

4. Doğru ise, bu idari soruşturma işlemlerini düzeltmek amaçlı hukuk müşavirliğinin bir çalışması var mı?

5. Gazi üniversiteli (cemaatin bizzat mağdur ettiği) öğretim elemanları ile ilgili olarak; Yeni rektörün, 15 Temmuz öncesi idari işlemler ile ilgili bir çalışma başlatmadığı ve FETÖ mağduru davacıların kazandığı geçmiş  tüm idari davaları temyize götürerek sahiplenildiği ve personelin mağduriyetlerinin devam ettirildiği iddiası doğru mudur?

6. 15 Temmuz sonrası atanan Yeni rektör; Cemaatçilikten Sincan ceza evinde halen tutuklu olan eski Rektörün, rektör yardımcılığını yapmış mıdır?

7. Rektörlüğün idare mahkemelerindeki dosyalarla ilgili olarak;  kanunsuz emir baskıları/telkin ve mobbing uygulamaları nedeniyle son zamanda kaç Üniversite avukatının mobbing yapılarak işine son verilmiştir?

8. Önceki Fen bilimleri enstitüsü müdürü ve Mimarlık fakültesi eski bölüm başkanlarından M.Ş'nin cemaatçilik dosyalarını bilerek işleme koymayan ve savcılıklara iletmeyen bizzat Rektörün kendisi midir?

9. Gazi Üniversitesi rektörünün cemaat zanlısı personel hakkındaki şikayet ve duyumları savcılığa bildireceği yerde müşteki personel hakkında sözde idari soruşturmalar açarak "soruşturma yöntemini" ; mağdur kişiler üzerinden belge üretme, mobbing ve baskı aracı olarak kullandığına dair yapılan savcılık şikayetlerin sonucu ne olmuştur?

10. Son 4 sene içerisinde, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine tez danışmanı atanmayarak kaç öğrenci pasif sürece itilmiştir? Kaç öğrenci hukuksuz bir şekilde ilgili programlardan ilişiğini kesmek zorunda bırakılmıştır?

11. YÖK Başkanlığı içinde şu ana kadar, FETÖ bağlamında bir ihraç yapılmış mıdır? Haklarında Paralel Yapı kapsamında dava açılan kaç YÖK idari ve akademik personeli vardır?

12. Hakkında FETÖ yayınevi ortaklığı olduğu bilinen şikayete konu bir YÖK üyesinin şu anda Cumhurbaşkanı danışmanı ve kurul üyesi olduğu iddiası doğru mudur?

Gazi Üniversitesi İbrahim Uslan FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER