Gazi Üniversitesi FETÖ’cü Manas Üniversitesini Yol Yapmış!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gazi Üniversitesi FETÖ’cü Manas Üniversitesini Yol Yapmış!
05.01.2018 10:13:49

 

Gazi Üniversitesi FETÖ’cü Manas Üniversitesini Yol Yapmış!

FETÖ kapsamında tutuklu olan Gazi Üniversitesi Rektörünün Mevlana programı kapsamında Manas Üniversitesi ile yoğun ilişki içine girdiği ortaya çıktı.

Kırgızıstan - Manas üniversitesi 15 Temmuz sonrasında bile FETÖ yapılanmasını devam ettirmişti.

FETÖ destekli Amerikan Charter üniversitelerine geziler düzenleyen Eski rektör bu gezilerde Pensilvanya’daki malum zatı ziyaret etmişti. Yeni Rektörün ise;  Süleyman Büyükberber dönemi hakkında geçmişe dönük hiçbir idari işlem ve eylemlerine yönelik tahkikat yaptırmadığı gibi mağdur personelin davalarını üniversite avukatlarına verdiği talimatla devam ettirmiş ve savunma içine girmişti.

 Manas üniversitesi mütevelli heyeti olan Yavuz Atar ile Süleyman Büyükberber arasındaki ilişkinin etkisinin;   yeni yönetiminin eski defterlerin üzerine gitmemesinde etkili olduğu üzerinde duruluyor.

 Manas Üniversitesi -Gazi arasındaki protokol ile akademik rotasyan belgeleri aşağıdadır.

15 TEMMUZ DARBESİNDEN 1.5 AY ÖNCE  "BAKIYOR MUSUN GÖRÜYOR MUSUN?" MANİDAR RESEPSİYONU

Gazi Üniversitesi ve ABD Büyükelçiliği’nin birlikte organize ettiği "Bakıyor Musun? Görüyor Musun?" resepsiyonu, Gazi Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Resepsiyona ABD Büyükelçisi John Bass’ın eşi Holly Holzer Bass ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber de katıldı.

Resepsiyonda bir konuşma yapan ABD Büyükelçisi John Bass’ın eşi Holly Holzer Bass, "Zannediyorum ki dünyada şu anda biz pek çok sıkıntı, çatışma ve şiddetle karşı karşıyayız. Geçtiğimiz yıl boyunca bizler bunu Ankara’da kişisel açıdan ve özellikle Güneydoğu’da bu çatışmayı çok yakından hissettik. Özellikle de bu zamanlarda sanatın önemli olduğunu düşünüyorum. Bu zamanlarda sanat bize bir diyalog içerisinde olma fırsatı veriyor, konuşma fırsatı veriyor, bir barış fırsatı veriyor" demişti.

Gazi Üniversitesi’nin ABD ile çok sıkı ikili eğitim anlaşmaları yaptığını söyleyen Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber ise şöyle konuştu:

"Biz üniversite olarak Amerika Birleşik Devletleri ile çok sıkı ikili eğitim anlaşmaları yapıyoruz. 400’e yakın hocamız 4 yıl içerisinde ABD’ye gitti. Toplumumuzu gördünüz. Birbirine çok benzeyen, sıcak toplumlar. İnşallah ilişkiler daha sağlıklı, daha güzel devam eder. Karşılıklı etkileşimler bize bir şey kazandırır."

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Gazi Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerinin öğrencileri ödüllerini Holly Holzer Bass ve Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber’in elinden almıştı.

Gazi Üniversitesi FETÖ Davası/ Rektör Süleyman Büyükberber duruşmasının 2017 Şubat ayı içinde Ankara 28. Ağır ceza mahkemesinde başlanacağı öğrenildi.

 

Manas üniversitesi FETÖ Gazi Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Manaslı     2018-01-25 Bırakınız Gazi Üniversitesi'ni. Bu milletin parasıyla bugüne kadar 2.5 milyar dolar para harcanan ve YÖK denetimde olan Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi 17-25 aralık'tan 4 ay sonra FETÖ üniversiteleri ile ortak organizasyon yapmasına rağmen soruşturma dahi açılmamıştır.
GALERİLER
Advert