Gazi Üniversitesi’nde deprem!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gazi Üniversitesi’nde deprem!
01.02.2018 16:09:05

 

Gazi Üniversitesi’nde deprem!

Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü müdürü eski Sürekli eğitim merkezi müdürü yönetimiyle beraber istifa etti. İstifaları akademik camiada sevinçle karşılandı. Enstitü müdürü hakkında cemaat iltisakçılığından bir dosyanın olduğu ve işleme konulduğu bildirildi.

Akasyamhaber sitesinde yayınlanan haberimizde durumu öncesinden haberleştirmiştik. Rektörün de istifa edeceği üzerinde duruluyor. 

Gazi Üniversitesi Rektörü Cemaatle Mücadelenin Neresinde?

2014 yılında Görevde yükselme sınavı sorularının çalınması iddiaları gündeme geldiğinde dönemim SGK başkanı Fatih Acar görevinden FETÖ kapsamında 15 Temmuz sonrası ihraç edilmesine rağmen, Gazi üniversitesi tutuklu eski rektörü Süleyman Büyükberber ve İbrahim Uslan konunun üzerini örtmüştü.

SGK'dan yapılan açıklamada ise;

1. "Kurumumuz Görevde Yükselme Sınavı, GAZİSEM ile 2014 yılında yapılan "Görevde Yükselme Sınavının Uygulanması Hakkında Protokol" hükümleri doğrultusunda 05.04.2014 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilmiş olup, sınav sorularına ilişkin kitapçık ve CD, 07.04.2014 tarihinde saat 09.25’de tutanak karşılığında Kurumumuzca görevlendirilen personele GAZİSEM yetkilileri tarafından kapalı zarf içinde teslim edilmiş, sorular 07.04.2014 tarihinde saat 10.42’de Kurumumuz intranet sayfasında yayınlanmıştır."

2- GAZİSEM tarafından gerçekleştirilen sınavın soruları, oluşturulan sınav komisyonunca adı geçen Eğitim Merkezi Öğretim Üyelerince hazırlanmış olup, soruların sınav öncesinde birilerinin eline geçmemesi hususundaki güvenliğinden GAZİSEM sorumludur." demişti.

Yeni rektör  İbrahim Uslan da  soruşturulacak bir konu görmedi ve  o dönemki Gazi Sürekli Eğitim Merkezi  müdürü  ve merkezin faaliyetleri hakkında TEM 'de dosyasının olduğu  da bilinerek; Prof. Dr Hadi Gökçen'i Fen bilimleri Enstitüsü müdürlüğüne terfi ettirdi. Müdür hakkındaki iddiaları da görmezden geldiği iddia edildi.

 

Gazi Üniversitesi FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert