Gazi Üniversitesi’nden FETÖ Gölge Oyunu Devam mı Ediyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gazi Üniversitesi’nden FETÖ Gölge Oyunu Devam mı Ediyor!
12.10.2018 14:12:23

 

Gazi Üniversitesi’nden FETÖ Gölge Oyunu Devam mı Ediyor!

​Gazi Üniversitesi’nden bir grup öğretim üyesi, Akasyamhaber’e Gazi Üniversitesi’nde ‘FETÖ’cülerin neler yaptıklarını anlatan bir dosya ulaştırdı.

Dosyada, Süleyman Büyükberber’in Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanması ile ‘FETÖ Terör Örgütü’nün kadrolaşma süreci hız kazandığı, bu süreç ve usulsüzlükler YÖK’e defalarca yazılı olarak iletilmiş, çok sayıda suç duyurusunda bulunulduğu belirtiliyor.

Suç duyurularının da içinde bulunduğu 54 dosyadan oluşan inceleme 2.5 yıldır sonuçlanmamış, 18 dosya YÖK Denetleme Kurulu tarafından aklanmış, kalanlar değerlendirmeye bile alınamadığı iddia edildi.

Dosyada ayrıca YÖK, Gazi Üniversitesi’nde yaşananlara sessiz kalmış hatta direnenlere karşı mobbing uyguladığı, hatta 15 temmuz sonrası FETÖCÜ rektör hakkında lütfen soruşturma başlatmış ve halen daha tamamlanamamış soruşturmaların bulunduğu da belirtiliyor.

Dosyadaki diğer iddialar şöyle;

YÖK, 21 üniversitede haziran ayında yapılması gereken rektör adayı belirleme seçimlerini temmuz ayına, Ramazan Bayramından sonraki haftaya bırakmıştır.

Neden?

Öğretim üyelerinin aralarında, hem bayram sonrası olması hem de yaz tatiline gelmesi nedeni ile kimi öğretim üyelerinin seçime katılamaması için tarihin özellikle seçildiği konuşulmuştur. Başarısız darbe girişiminden sonra Rektör Süleyman Büyükberber gözaltına alınmış, YÖK Rektörlüğe vekaleten Prof. İlhan Üzülmez’i atamıştır. Rektör vekili Üzülmez idari kadrosunu, Süleyman Büyükberber’in idari kadrosunda çalışmış öğretim üyelerinden oluşturmuştur.

Büyükberber’in rektör yardımcısı İbrahim Uslan rektör adayı belirleme seçiminde 4. sırayı almıştır. YÖK’ün ilk 6 aday arasından 3 aday seçerek Cumhurbaşkanı’na sunma yetkisi manipülasyonun kilit taşıdır. Vekaleten atanan Rektör Üzülmez’in İbrahim Uslan ekibinde yer aldığı, yeni rektör atanana kadar hatta plan tutarsa 4 yıl daha ‘ciğerin yine kediye emanet edileceği’ kaygısı yaygın olarak dile getirilmektedir.

Darbe girişimi tarihinin, ‘Yüksek Askeri Şûra’ ve ‘Yüksek Yargı’daki yeni düzenlemenin getireceği tasfiyeyi önlemek için erkene çekildiği iddia edilmektedir. 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsa seçim tarihleri YÖK tarafından ötelenen 21 üniversite ile birlikte toplam 36 üniversiteye yapılacak rektör atamalarının kimin tarafından yapılacağı üzerinde dikkatle durulmalıdır. Kısaca darbe gerçekleşse idi ‘üniversitelerin seçim tarihinin ileriye alınması kimin işine yarayacaktı’ sorusunun ısrarla sorulması gereklidir.

GAZİ Üniversitesi’nde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 20 Temmuz’da gözaltına alınan Rektör Prof. Dr. Süleyman Büyükberber’in yerine kimin atanacağı belirsizliğini korurken, bazı öğretim üyeleri “FETO Gazi Üniversitesi’ni bırakmamak için elinden geleni yapıyor” dedi.

12 Temmuz’da yapılan rektörlük seçimlerinde Süleyman Büyükberber’in rektör yardımcılığını yapan iki isim Prof. Dr. İbrahim Uslan ve Prof. Dr. Mehmet Türker rektör adayı olmuştur. 2.5 yıl rektör yardımcılığı yaptıktan sonra Mehmet Türker ile maddi konularda anlaşmazlığa düşerek ayrılan Prof. Dr. İbrahim Uslan seçimlerde 4. sırayı alırken, Mehmet Türker liste dışı kalmıştı.

 Bize mektup gönderenler diyor ki: “FETÖ darbe girişiminin ardından Gazi Üniversitesi’nde oynanmak istenilen oyun çok daha açık ortaya çıktı.

BÜYÜKBERBER’İN TEM’DEKİ İFADESİ NEDEN 1 AY SONRA ALINDI? VE İBRAHİM USLAN BU SÜRE İÇİNDE REKTÖR ATANDI. NEDEN? İBRAHİM USLAN TEM EKİPLERİNİ BAŞBAKANLIĞA NEDEN ŞİKÂYET ETTİ?

Büyükberber’in kimleri götürdüğüne, kimleri getirdiğine bakıldığında ‘ne yapılmak istendiği’ açıkça gözler önüne serilmiş oldu. Aslında, darbe girişimi olmasaydı ve rektör gözaltına alınmasaydı bu durumu kimse fark etmeyecekti. Darbe girişimi sonrasında YÖK’ün ne yapmaya çalıştığı da hâlâ anlaşılamadı.

Gazi Üniversitesi YÖK FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER