Gazi Üniversitesi'nden Paralel Mobbing!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gazi Üniversitesi'nden Paralel Mobbing!
04.08.2018 09:37:50

 

Gazi Üniversitesi'nden Paralel Mobbing!

Gazi üniversitesi cemaat mağdurlarından akademisyen Tahir Çalgüner, savcılara da bir çağrıda bulundu.

Çalgüner, “Paralelci ve cemaat kontenjanından görevli olarak rektörlüğe atanan Süleyman Büyükberber'in ve onun kankası İbrahim Uslan’ın döneminde son 4 yıla ait, personel hakkındaki tüm idari işlemlerin ve savcılık şikayetleri yolu ile açılan inceleme ve soruşturma dosyalarına hiç dokunmadan olduğu gibi tümünün savcılığa intikal ettirilmesi gerekir. Gazi Üniversitesi yönetimine güven kalmamıştır” dedi.

Paralel ile esastan mücadelenin rektör seçimleri ile atanacak yeni rektörün işi olduğunu da söyleyen Çalgüner; “ bu geçis döneminde yapılacak tek şey;  Gazi’de tüm evrak ve belge güvenliğini tesis etmektir”  dedi.

Cemaat yapılanmasının kullandığı yöntemlerden birinin mobbing olduğunu söyleyen Çalgüner idari soruşturmaların bir mobbing aracı yapıldığını vurgulayarak “ Mobbing konusu TCK madde 94 ile ilişkilidir. Dolayısıyla konu ceza mahkemelerini ilgilendirir” dedi.

Cemaaat mağdurları ile cemaatçi personeli ve ikinci halkada yer alan cemaat ile ilişkili menfaat gruplarını baş başa bırakın, bağımsız ceza mahkemelerinde ak koyun kara koyun ortaya çıksın teklifinde bulunarak “Cemaatin akçeli döner sermayeli proje kardeşliği ortaklıklarıyla; sen de kazan ben de kazanayım teklifleri ile hocaların aklına girerek kadro ödüllendirmeleri de yapmıştır” dedi.

Çalgüner; son olarak rektör Süleyman Büyükberber döneminde onunla birlikte idari kadro içinde çalışmış bölüm başkanları ve dekan ve rektör yardımcılığı görevlerinde bir vesile ile bulunmuş, akademik personelin yeni yönetimde bırakınız yeni rektör olarak atanması, idareci olarak atamasının yapılmasının bile etik ve hukuki açıdan sıkıntı yaratacağını ve üniversitenin ileriye dönük huzur ve güven ortamının tesisine ve cemaatin üniversiteden kazınmasına da hiçbir katkı vermeyeceğini belirtti.

Süleyman Büyükberber Gazi Üniversitesi İbrahim Uslan mobbing
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert