Gazi'nin matruşka ana planlarına dikkat!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gazi'nin matruşka ana planlarına dikkat!
30.07.2018 10:05:44

 

Gazi'nin matruşka ana planlarına dikkat!

Şehir plancıları Oda başkanı için bu yaz çok sıcak geçecek diyen şehir plancısı Tahir Çalgüner bilindiği üzere ŞPO'nun imar oyununu ortaya çıkarmıştı.

Haberlerimizden sonra oda yönetimi tarafından teknik bir tekzip yazısı elimize ulaşmadı.

Gazi'nin matruşka ulaşım ana planlarına dikkat diyen Tahir Çalgüner, ODTÜ ve AOÇ yollarının işlendiği iki bubi tuzağı ana plan var.

Birisi Ankara Çevre Düzeni Planı 2038. Bu plan onaylandı, yürürlükte ve 100.000 ölçekli plan.

Diğeri ise; sipariş edilen Ankara Ulaşım Ana Planı 2038. Bu yavru (tavşan) planda, 50.000 ölçekli ve Tuna'nın masasında sırasını bekliyor.

Aslında o da onaylandı da onay halinde diyooorlaaar.

Birine dava açılır da kaybedilirse, diğeri devreye girecek.

Şehir plancıları odası birinci planda bilerek topu taca attı. Bu plana göstermelikte olsa dava açması da bir işe yaramaz çünkü her halükarda Ankara çevre düzeni planı 2038 zaten yürürlükte.

Plan kademelerinin ölçek birlikteliği ve uyumu gereği; her ikisine de analizleri ile beraber dava açılması gerekirdi. Çin işi Japon işi bunu yapan FETÖ tutuklusu Gazi Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber ve Gökçek ikilisi ve dönemin ‘plan- proje kardeşliği’.

2023 Ankara Ana Nazım Planı ise, 2017 yılı başında mülga (varlığı kaldırılan, kapatılan) oldu. 2. kez askıya çıkan ve 21 Ağustos’ta askı süresi dolan, Ankara Ana Planı 2038’e ise; İdare Mahkemesi’nde ‘iptal davası’ açma süresi 21 Ekimde bitti. ŞPO bu davayı "bilerek"  kasten kaybetti. Kendilerine sorsanız: "Dava açtık" derler.

Yavru ulaşım ana planı ise, zamanlama olarak muhtemelen yaz döneminde belediye meclisinin gündemine getirilecek.

Şehir Plancıları Odası birinci planda bilerek topu taca attı. Bu plana göstermelik de olsa dava açması da bir işe yaramaz çünkü her halükarda Ankara çevre düzeni planı 2038 zaten yürürlükte.

Bizden bilgilendirmesi...

116 sayılı BMK kararı ile Ankara kenti ikiye bölünmüş ve üleşilmişken.

Yani Ankara için her şey bitmiş değil.

Oda yönetimini istifaya çağırıyor üyelerini ve kamuoyuna karşı bir algı yönetim oyununa girdiklerinden dolayı özür dilemeye ve mahkemelerin gerekçeli kararlarını odanın resmi web sitesinde, herkesin göreceği bir yerde ilan etmeye davet ediyorum dedi.

Ankara Ulaşım Ana Planı ODTÜ Şehir plancıları odası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert