Geçenden on, geçmeyenden yirmi akçe!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Geçenden on, geçmeyenden yirmi akçe!
30.03.2018 17:19:32

 

Geçenden on, geçmeyenden yirmi akçe!

Son yıllarda ülkemizde insanın daha kolay yolculuk yapacağı projeler hayata geçiriliyor. Köprüler, alt geçitler, tüneller, deniz üzerine inşaa edilen hava alanları ve benzeri hizmetler. Bunların yapılmasına hiç kimse kaşı değil ancak, önceliklerin daha hayati yatırımlara tanınmaması ve ayrıca bu projelerle geleceğimizin ipotek altına alınması hususunda itirazlar var.

İktidar, bu yatırımlar için devlet bütçesinden harcama yapılmadığı konusunda ısrarlı. Ne var ki, yapılan ihale sözleşmesinde geçecek araç sayısı hususunda bağlayıcı hükümler mevcut. Sözleşmede taahhüt edilen sayının altında ücretli araç geçmemesi durumunda, aradaki farkın ödenmesi devlet garantisi altında. Bu güne kadar devletin kasasında söz konusu yapıtların inşaası için bir ödeme yapılmadı ancak, Deli Dumrul hesabı geçmeyen araç sayısı için yüklü miktarda ödeme yapılmaktadır.

İşin öbür yanı, devlet yetkilileri köprü, hava alanı, alt geçit ve tüp geçit gibi projelerle kamu oyunun dikkatini ülke gerçeklerinden başka tarafa çekerken asıl hizmet etmesi gereken şeyi, insanın kendisini unutturmuştur. Bir yanadan insanın göz zevkine hitap edilirken, yaşam mücadelesinin olmazsa olmazı olan insanın karnını doyuracak ve sosyal hayatta huzuru getirecek projeler ıska geçilmiştir.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

nuri başar deli dumrul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert