Advert
Geleceğin yazarı kadınlar!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Geleceğin yazarı kadınlar!
10.05.2017 09:14:28

 

Geleceğin yazarı kadınlar!

Kadın girişimciliğini geliştirmek adına çatı kuruluşumuz tarafından kurulmuş olan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu 10. Yıldönümünü yine kadın girişimciliği geliştirmek amacını güden bir dizi etkinlikle kutlanacak.

Bu etkinliklerden bir tanesi de GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ

Bu proje ile mobil teknoloji endüstrisinde çalışmak veya mobil teknolojileri kullanarak iş fikrini hayata geçirmek isteyen kadınların yazılım konusunda eğitilerek mobil uygulamaları geliştirmelerine destek olmak, kadınların bu alanda istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırmak hedefleniyor.

18 yaşından büyük en az lise mezunu kadınların başvurabildiği proje Samsun’un da dahil olduğu 15 ilde uygulanıyor.

Proje kapsamında 3 Haziran 2017 – 16 Temmuz 2017 tarihleri arasında hafta sonu yüz yüze hafta içi ise online olmak üzere eğitimler verilecek olup eğitim sonrasında Turkcell’in teknik danışmanlığında projeler üretilmesi hedefleniyor.

Söz konusu projeler değerlendirilerek il birincileri belirlenecek, akabinde 15 ilin birincilerinin katılımıyla İstanbul’da TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, Turkcell Üst Yöneticisi (CEO) Sayın Kaan Terzioğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Sayın Evrim Aras'ın jüri üyesi olduğu programla final düzenlenecek.

Kazanan proje ticarileşme aşamasında desteklenecek. Bunun yanı sıra büyük finalde kazananlar Silikon Vadisi'ne ziyaret hakkı kazanacak. Ayrıca kendi illerinde de teknoparklarda, eğer katılımcı öğrenciyse staj hakkı, değilse istihdam ya da kuluçka merkezinden faydalanma hakkı elde edecek.

Söz konusu programa başvurular internet üzerinden 29 Mayıs 2017 tarihine kadar yapılabilecek.

Programla ilgili detaylı bilgi ve başvuru formuna  http://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/gelecegiyazankadinlar

adresinden erişim sağlanabilir.

Samsun Turkcell Geleceği Yazan Kadınlar Projesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert